FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA

Oltenii n-au uitat momentul în care Bergodi l-a dat afară din vestiar pe Becali: „La noi nu există așa ceva”

În 2009, pe când antrena la FCSB, Cristiano Bergodi a avut un conflict cu Gigi Becali
În 2009, pe când antrena la FCSB, Cristiano Bergodi a avut un conflict cu Gigi Becali

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 mai 2020 21:25

Cristiano Bergodi (55 de ani) este noul antrenor al celor de la CS Universitatea Craiova. Președintele Sorin Cârțu crede că e varianta ideală și a comentat un moment marcant din cariera italianului, cel în care l-a dat afară din vestiar pe Gigi Becali. 

În 2009, pe când antrena la FCSB, Cristiano Bergodi a avut un conflict cu Gigi Becali. Antrenorul italian nu i-a permis patronului să intre în vestiar, gest care a fost decisiv în demiterea lui. Becali afirma atunci: „Se uita la mine ca şi cum ar fi zis «Ce vrei bă, zdreanţo?». Avea atitudinea cuceritorului roman la adresa plebeului dac. Gestul lui cu mâna şi mimica nu o să le uit niciodată".

Sorin Cârțu: „La Craiova nu există așa ceva”

„Bergodi încearcă să își impună filosofia de fotbal la orice echipă. La FCSB a refuzat să fie călcat în picioare. E o bilă albă pentru un antrenor care are un asemenea comportament. La Craiova nu se va întâmpla așa ceva. Domnul Rotaru nu a intrat niciodată în vestiarul echipei, nu există așa ceva”, a declarat Sorin Cârțu la TV Telekom Sport. 

VIDEO / Claudiu Niculescu, inamic public în Craiova: „Și acum mă mai strigă trădătorule!

Citește și alte știri despre CS Universitatea Craiova:

De ce a refuzat Contra oferta » Tratative avansate cu o altă formație: îl vrea lângă el pe Adi Mihalcea!

Primele declarații ale lui Cristiano Bergodi din funcția de antrenor al Craiovei: „Ne gândim la titlu”

Citește și:
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Superliga
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (2)
suporterucv
suporterucv  •  09 Mai 2020, 21:20

Cel mai profesionist club din liga 1 ! Pacat ca nu si cu cea mai buna echipa !! Inca ...

lake1001
lake1001  •  09 Mai 2020, 05:10

Orice om nornal ar proceda la fel. *** ştiu de ce.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează