FOTBAL  »  LIGA 1  »  OŢELUL - BENFICA

Oţelul, cea mai slabă echipă românească all time în Ligă? Andrei Vochin la Radio GSP: "E posibil"

Pena şi colegii săi au fost surclasaţi de jucătorii Benficăi în prima repriză

Articol de GSP - Publicat marti, 27 septembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 28 septembrie 2011 00:10

Oţelul a fost învinsă de Benfica pe Naţional Arena, bifînd cea de-a doua înfrîngere din Champions League. Andrei Vochin a dat un pronostic sumbru la Radio GSP :

"Din păcate Oţelul a făcut din nou un meci slab, cifrele nu sînt de partea ei nici astăzi. Mi-e teamă ca în sezonul acesta să nu avem cea mai slabă echipă care a evoluat în această competiţie."

Andrei Vochin după prima repriză la Radio GSP: "Oţelul a fost zero în prima repriză, n-a jucat nimic"

Oţelul a avut o evoluţie jenantă după prima repriză cu Benfica. Raportul şuturilor la pauză este de 7-0 în favoarea echipei portugheze.

Andrei Vochin a analizat la Radio GSP evoluţia echipei lui Dorinel Munteanu după 45 de minute cu Benfica:

"Oţelul a fost zero în prima repriză, n-a jucat nimic. Nu seamănă deloc cu echipa de la Basel. Mă aşteptam să urmeze un meci mai prost.

Oţelul n-a contat deloc în prima repriză. Avem un raport la şuturi de 7-0 pentru Benfica, 6-0 la cornere. Mi-e teamă ca Oţelul să nu devină prima echipă din România care nu acumulează nici un punct în grupele Ligii.

Vestea bună e că avem un gazon bun pe National Arena".

Singura oportunitate a gălăţenilor în prima repriză a fost şutul blocat al lui Ibeh de la marginea careului, din minutul 36.

Playtech: BOMBĂ! Cine sunt, de fapt, fostele soții ale lui Toni Iuruc. Cu cine s-a iubit actualul bărbat al Simonei Halep