FOTBAL  »  Superliga  »  TG.MUREŞ - OŢELUL 1-2

Oţelul cîştigă cu 2-1 la Tg.Mureş şi o egalează pe Steaua în clasament

Antal a ratat doua ocazii mari de a inscrie in poarta lui Balauru

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 octombrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 22 octombrie 2011 22:59

Oţelul Galaţi a cîştigat cu 2-1 partida de la Tg.Mureş şi o egalează pe Steaua în clasament, ambele avînd cîte 15 puncte, dar roş-albaştri au un meci restant. Dacă în prima repriză cele două echipe s-au întrecut în ratări, în mitanul secund fiecare a profitat din plin de ocaziile avute.

Sîrghi a dechis scorul în minutul 54, dar Buş a egalat un minut mai tîrziu, profitînd de greşeala gravă a lui Grahovac şi Sg.Costin, care s-au lovit în propriul careu. Paraschiv a înscris golul victoriei în minutul 58, aducînd victoria pentru gălăţeni.

Arbitrul Kovacs nu s-a ferit să scoată cartonaşul din buzunar şi a "îngălbenit" nu mai puţin de 12 jucători. Antal a scăpat la limită de eliminare după două faulturi dure.