FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - GAZ METAN, ORA 17:00, GSP TV ŞI FAZE VIDEO ÎN TIMP REAL PE GSP.RO

Oţelul - Gaz Metan 0-1

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 septembrie 2009 00:00

Oţelul Galaţi a cedat din nou pe teren propriu, 0-1 în faţa lui Gaz Metan Mediaş, şi rămîne fără victorie pe teren propriu în această stagiune.

Urmăreşte comentariul liveTEXT al partidei pe gsp.ro!

În minutul 17, Silviu Ilie trimite peste poartă dint-o lovitură liberă de la 20 de metri.

În minutul 22, Nkongue trimite o bombă de la peste 30 de metri, dar mingea trece puţin pe lîngă!

În minutul 21, Iorga şutează din interiorul careului, de pe partea dreaptă, însă mingea trece pe lăngă poartă.

În minutul 32, în urma unei lovituri libere bătute de Eric, mingea ajunge în braţele lui Kolev

În minutul 46, Golocevac ratează două ocazii importante de a deschide scorul.

În minutul 49, Eric îi pasează lui Pîrvulescu, iar şutul fundaşului stînga medieşean trece peste poartă.

În minutul 58, Alex Muntean şutează după o acţiune în viteză a medieşenilor, dar mingea trece peste poarta lui Kolev.

În minutul 62, Iorga centrează excelent din banda dreaptă, iar Sălăgean reia de la 11 metri chiar în braţele lui Buchta.

În minutul 75, Paraschiv reia slab din întoarcere după ce este găsit bine în careu de Sălăgean, iar un apărător medieşean respinge, deşi este presat de Nkongue.

În minutul 84, Buchta degajează lung pentru Bud, care deviază pînă la Pîrvulescu, iar fundaşul stînga îi retrimite decarului medieşean, care marchează cu un şut plasat din careu.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”