FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - POLI IAȘI 1-1

Dorinel Munteanu a convocat o ședință la Galați: „Nu se poate continua așa!” + jucătorul criticat direct: „Sunt supărat!”

Oțelul și Poli Iași au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al sezonului regulat din Superligă. Dorinel Munteanu sună trezirea în tabăra gălățenilor și anunță schimbări în perioada imediat următoare.

Articol de - Publicat luni, 11 martie 2024 22:35 / Actualizat marti, 12 martie 2024 05:13

Dorinel Munteanu spune că Oțelul a controlat derby-ul regional cu Poli Iași, dar că așteaptă mai mult de la elevii lui.

FRF a publicat programul etapei decisive de Liga 2: toate meciurile se joacă în același timp!
program

Dorinel Munteanu, după Oțelul - Poli Iași

„Nu pot să fiu mulțumit după jocul din prima repriză. Cred că e cea mai slabă repriză de când antrenez eu această echipă. Știam că avem un adversar periculos pe contraatac.

Cu toate astea, toate ocaziile au fost de partea noastră. Chiar și în prima parte! Lung a avut niște reflexe de portar mare. Al nostru nici nu a transpirat. Nu ne-au pus nicio problemă, Silviu Lung a fost omul jocului. După Cisotti, care a marcat și a egalat.

Nu pot fi mulțumit. Am forțat, dar asta a fost istoria. Ne așteaptă sâmbătă un meci tot contra lor. Sper ca jucătorii mei să se trezească la realitate. Valoarea lotului nu este cea arătată astăzi.

Programul din play-out pare favorabil dacă ne trezim și revenim la puterea noastră de a câștiga meciurile de pe teren propriu. Am pierdut mult acasă. N-ar fi trebuit să fie așa la o echipă pregătită de mine. Îmi asum și sunt supărat!

Trebuie să ne trezim. Nu se poate continua așa, trebuie să discutăm. Nu vrem ca lumea să plece supărată de la stadion. M-a pus pe gânduri foarte tare că n-a mers jocul în prima repriză. Vor fi schimbări, să văd cum se antrenează săptămâna asta”, a spus Dorinel Munteanu la „Digi Sport Special”.

Dorinel Munteanu l-a înlocuit în minutul 34 pe Teles, cel care a făcut henț în careul la penalty-ul transformat de Alin Roman: „Normal că sunt supărat când un jucător cu atât de multă experiență face două greșeli în 10 secunde și primesc penalty. Trebuia să îl schimb imediat. Am vrut să îl mai las până la pauză, dar nu și-a revenit”.

VIDEO. Cristi Balaj: „Dorinel Munteanu poate antrena echipe mai bune”

„E momentul să revină” » Rusescu a făcut echipa FCSB-ului pentru play-off: cine iese și cine intră în primul „11”