Alte știri din fotbal
Mihai Stoica a întors-o ca la Urziceni » Ce s-a ales de amenințarea cu demisia: „Să nu se mai ducă după fentă”
3
Raul Rusescu, după ce a aflat cine vine antrenor la FCSB: „Îl știu bine. În cazul ăsta, va pleca!”
0
FC Argeș își pierde golgeterul! Gazeta are numele: primii trei jucători care pleacă sigur în vară
0
Schimbare » Ce va apărea pe tricourile Universității Craiova din sezonul viitor
0
Știri din fotbal internațional
Planurile defensive ale lui Cristi Chivu pot fi date peste cap » Încă un club uriaș îl vrea pe Alessandro Bastoni!
0
Următorul pas al carierei lui Denis Drăguș
0
Lotul Portugaliei pentru Campionatul Mondial din 2026 » Decizia în privința lui Cristiano Ronaldo
0
UEFA se delimitează de FIFA și nu adoptă noile reguli ale cartonașului roșu
0
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
4
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Un avion F-16 românesc a doborât o dronă, în Estonia: „Probabil era o dronă ...
Libertatea
Ce ne așteaptă dacă președintele nu reușește să facă un guvern stabil. ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Cât lucrează bucătarii care câștigă 3.000 de euro în Croația și Muntenegru. ...
Libertatea
A fost fault la portar în ambele faze. Chiar dacă nu mai există "noțiunea de suprafață de protecție a portarului", în prima fază i se blochează un braț portarului (îi e tras în jos), iar în a doua fază i se blochează ambele brațe portarului și deci de fiecare dată este împiedicat să prindă mingea! E ca și cum unui jucător de câmp i se blochează piciorul când vrea să tragă.
Barbu asta, dupa penibilitatea dovedita la acest meci, ar trebui sa se ascuda intr-o grota si sa iasa de acolo numai cand s-o pensiona! Cum e posibil sa dai galben pentru simulare cand faultul a fost evident!? Iar la asa zisul penalty in favoarea celor de la UTA lasi faza sa continue inca nspe secunde, dupa care, cica la semnalizarea tusierului (o fi primit vreun …semnal de la chivulete) sa te umpli iarasi de penibil acordand o lovitura de pedeapsă care nu se impunea. E drept ca la acest meci si jucatorii Universitatii l-au ajutat. Penibili si limitati in ultimele 15 minute ale jocului! Cu asa mentalitate nu castigi nimic!
Nu au trecut nici 3 săptămâni de când onor Comisia de Disciplină a FRF a decis avertismentul și o amenda în valoare de 5.000 de lei primite de Sorin Cârțu pentru declarațiile avute la adresa arbitrilor Marian Barbu și Andrei Chivulete și... și iată că, la chiar primul meci al Craiovei, la oră de arsiță (și fără pauze de hidratare!!), "oficiază" la centru si VAR exact arbitrii Marian Barbu, respectiv Andrei Chivulete!! Pe cei doi i-o fi desemnat vreo comisie bănuiesc, formată din persoane competente si responsabile etc. care pot (și trebuie!) să dea explicații! Pe bune, această numire ca și "evolutia" celor doi arbitri (să ne referim doar cele două penaltyuri cu povesti diferite și la faulturile în serie la care a fost EXPUS Baiaram) par a fi dovada că problemele de arbitraj - ajunse conform opiniei generale la un maxim incredibil(!) al vicierilor de rezultate si clasament în sezonul trecut - vor continua, poate mai abitir, iar cei care vor mai încerca să protesteze vor fi pedepsiti EXEMPLAR! Și asta i se întâmplă acum lui Sorin Cârtu, de fapt lui Mihai Rotaru și clubului oltean si finalmente suporterilor Universității Craiova - probă a obisnuitei lipse de respect pe care oficialitătile fotbalului dar si Massmedia bucuresteană le au față de Oltenia fotbistică. De ironii si aranjamente sunteti buni, dar fotbalul-șampanie (de care făceați mistocăreală ieftină) tot Mitriță vi l-a scos din cap!! Chiar așa, dacă vreți neapăra trofee, ele pot fi cumpărate - nu d
Din pacate, la Arad, Universitatea poate fi considerata …prostul de serviciu al etapei. In frunte cu “marele” guraliv Radoi: auzi la el, la interviu declara ca pentru el nu a fost o surpriza, si ca se astepta la asta! (?!)
O fi Nea Ovidiu oltean si vechi fan al Craiovei dar sa o compari pe Universitatea cu PSG mi se pare prea de tot...
foarte bine virgulat
SOCANT este faptul ca mass media nu spune nimic de hotia de aseara de la slobozia cu cfr. incredibil bah,.
Mie nu mi s-a parut fault in atac, portarul a sarit mai slab decat atacantul CFR-ului... care e problema??? Nu a sarit in portar ca la primul anulat.
Adevărată întorsătură de situație, de fapt, fotbalul pe bune, a intrat în pâine
Nea Ovidiu are dreptate un meci ciudat la Arad si inexplicabil cum U Craiova a fost egalata dupa pauza iar la meciul dintre CFR Cluj si Unirea Slobozia golul 2 marcat de CFR Cluj trebuia anulat a fost fault in atac
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.