FOTBAL  »  Superliga  »  MECI AMICAL

Pandurii - Dinaburg 1-1, în ultimul meci al gorjenilor în cantonamentul din Antalya

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 februarie 2009 00:00

Formaţia antrenată de Sorin Cârţu a remizat, sâmbătă, scor 1-1, cu echipa letonă FC Dinaburg, în ultimul meci disputat în cadrul cantonamentului din Antalya.

Unicul gol al gorjenilor a fost marcat de sârbul Milanko Raskovic în minutul 50 după ce Dinaburg a condus la pauză cu 1-0.

Sorin Cârţu a trimis pe teren următorul "11": Mingote - Rusu, Martinovic, Chibulcutean, Cardoso - Păcurar, Stângă, Stancu, Grecu - Vasilache, Piţurcă. După pauză a fost rulat tot lotul.

Pandurii a încheiat al doilea cantonament al iernii efectuat în Antalya după ce a obţinut următoarele rezultate: 0-0 cu Tavria Simferopol (Ucraina), 0-0 cu FC Pirin (Bulgaria), 3-0 cu Neftci Baku (Azebaidjan), 3-2 cu selecţionata olimpică a Coreei de Nord, 1-2 cu MSK Zilina (Slovacia) şi 1-1 cu Dnepr (Ucraina). Sursa: NewsIn