Comentarii (6)
jony1973
jony1973  •  05 Martie 2016, 13:30

Asta ca sa ascunda ce am tot spu eu pe acest site: jucatorilor stelisti le este administrata doza dubla de "energizante" la inceputul si la pauza meciurilor de catre preparatorul fizic german. Astfel alerga ca niste drogati primele 15 minute ale fiecarei reprize, facand presing in terenul adversarei in speranta ca va recupera mingea si vor inscrie rapid.

bogat
bogat  •  05 Martie 2016, 11:31

Tare, cum or fi pedalat 11 jucatori pe o bicieta intr-o pauza de meci de 10-15 minute? Cel mult 1 minute de fiecare respectiv mai mult impresii decat efecte. Ca antrenament da, spinningul e foarte bun, la fel si exercitiile de forta si mobilitate ( inclusiv TRXul, ca sa fie clar pentru sectantii bretelelor de parasutist). In fotbalul modern nu exista echipe care sa faca doar pregatire cu mingea, inclusiv nea Titi Teasca cu 50 de ani in urma ii alerga pe jucatori la deal cu saci de nisip in spate. Pe atunci a fost aspru criticat ca obosea jucatorii obisnuiti cu halbere si sticlism.