FOTBAL  »  Superliga  »  CS UNIVERSITATEA CRAIOVA - CHINDIA 0-1

VIDEO+FOTO Penalty contestat în CS Universitatea Craiova - Chindia Târgoviște 0-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 noiembrie 2020 22:11 / Actualizat vineri, 06 noiembrie 2020 23:55

Chindia Târgoviște a deschis scorul în minutul 30 al partidei cu CS Universitatea Craiova, dintr-o lovitură de la 11 metri. Gazdele au contestat decizia „centralului” Cătălin Popa. Meciul s-a terminat 0-1.

Fără Mihai Bălașa și Nicușor Bancu, CS Universitatea Craiova a arătat multe vulnerabilități în defensivă. În minutul 29, erorile au dus la acordarea unei lovituri de la 11 metri. Prima i-a aparținut lui Acka. Ivorianul a ieșit greșit la ofsaid și l-a ținut în joc pe Daniel Florea.

Craiova contestă penalty-ul din meciul cu Chindia

Cu spatele la poartă, atacantul dâmbovițenilor a încercat să își facă mingea pe șut, a prelungit balonul, moment în care s-a ciocnit cu Marius Constantin. Reluările arată un contact la nivelul genunchilor. „Centralul” Cătălin Popa nu a stat pe gânduri și a dictat penalty.

Vezi VIDEO cu faza penalty-ului obținut de Florea

Mirko Pigliacelli a ghicit execuția lui Daniel Popa, dar nu a putut respinge, iar fostul dinamovist a făcut 1-0, care a fost și scorul final.