FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - SEPSI 0-0

FOTO Penalty nedat în Craiova - Sepsi? Opinia vehementă a expertului: „Trebuia și roșu! Atac grosolan, cu intenție”

CS Universitatea Craiova și Sepsi Sf. Gheorghe au remizat, scor 0-0, în primul meci de play-off al sezonului. Fostul arbitru Constantin Zotta consideră că oltenii ar fi trebuit să primească un penalty în minutul 80. +3   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 aprilie 2021 23:17 / Actualizat sambata, 17 aprilie 2021 23:32

În minutul 80, Cicâldău a încercat să împingă din 8 metri o centrare venită de la Ivan Mamut. Nu a avut la minge, s-a întins pe gazon, iar Marius Ștefănescu, adversarul direct, a aterizat cu talpa stângă pe piciorul său. Internaționalul român nu a mai putut continua, iar Constantin Zotta, expertul TV Telekom Sport în arbitraj, spune că „centralul” Horia Mladinovici ar fi trebuit să dicteze penalty și cartonaș roșu pentru apărătorul lui Sepsi.

Zotta vede un penalty clar în Craiova - Sepsi: „Se vede răutatea!”

„Cicâldău e călcat cu brutalitate de adversar. Fără doar și poate se impunea atât cartonaș roșu, cât și penalty pentru Craiova. E un atac grosolan! Nu a avut intenție să joace mingea. E intenție, fără doar și poate. Penalty și roșu clar! Se vede răutatea, se vede cum ridică piciorul pentru a-l călca cu agresivitate și tărie. Arbitrul e tânăr, se vede că nu are experiență. Nu se uită unde trebuie. El e relaxat, merge încet”, a opinat Zotta, la TV Telekom Sport.

Clasament play-off Liga 1:

Oltenii s-au temut de ce e mai rău, după accidentarea din meciul cu Sepsi: GSP a aflat rezultatul radiografiei lui Baiaram
Craiova - Sepsi
CS Universitatea Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe 0-0 » Oltenii bat pasul pe loc în lupta pentru titlu! Clasamentul ACUM
CRAIOVA - SEPSI 0-0