Alte știri din fotbal
„ADN-ul lui Dinamo nu mai există!” » Legenda clubului spulberă conducerea: „Ca la români! Vai și amar de capul nostru”
0
Atacant de 1,5 milioane € pentru FCSB! MM Stoica: „E foarte ușor să spui că nu ne facem treaba”
0
Steaua nu se mai oprește din transferat spanioli! Mai vine unul
6
Procurorii au finalizat dosarul Keita! Ce urmează după teribilul accident în care a fost implicat fotbalistul
2
Știri din fotbal internațional
Le-a stricat cel mai fericit moment » Ce replică a primit un fan care și-a cerut iubita de soție pe stadion!
0
FIFA a scris 3 cuvinte, după performanța lui Lionel Messi
0
Franța - Irak » Mbappe marchează și luptă de la distanță cu Messi!
0
Panduru și MM Stoica au rămas fără cuvinte: „Poate se urcă într-o navă spaţială” / „Pur și simplu pictează”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Guvernul Adrian Veștea a pierdut votul în Parlament / Grindeanu: „Ne putem ...
Libertatea
Inteligența Artificială este la doar câteva luni distanță de a putea ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Contradicțiile din programul de guvernare al Cabinetului Veștea. Economist: ...
Libertatea
@zagna: Greseala este una colectiva, Planic este doar ultimul din sir care actioneaza in mod vizibil absurd. Mingea este degajata insuficient de Nita, Budescu nu intra hotarit la cap, Planic sare pe sub minge. In calitate de fundas, el nu avea voie sa iasa din dispozitiv si sa il lase liber de marcaj pe Panțâru. Planic putea sa iasa din dispozitiv la interceptie doar daca era absolut sigur de reusita interventiei (exact ca la intrarile prin alunecare: eficiente, dar periculoase daca atacul "prinde" picioarele adversarului sau rateaza mingea, nu ai voie sa le faci decat daca esti sigur ca opresti mingea atacantului in mod decisiv). Interventia lui Planic a aratat ca el nu si-a pus aceasta problema, a sarit la plesneala lui "poate iese, poate nu" in conditiile in care era evident ca mingea foarte inalta e foarte posibil sa ii scape: a gresit fara doar si poate. Trebuie totusi relevat ca greseala a fost comisa pe fondul general al nesigurantei in aparare caracterizand jocul intregii echipe: un fundas in conditii de confort metafizic nu se repede cu atata usurinta "la sacrificiu" pe o minge la care alegerea normala de rutina trebuie sa fie marcajul adversarului.
O sa repet pana intelege si becali si dica: si la acest gol , ca la multe altele, nu e gresala de fundas, ci de mijlocas, nu Planici trebuia sa iese la acea minge, ci mijocasul dreapta ! Daca-l intrebi pe dica nici nu stie cine e ala ! :) Asta este problema la Steaua, mijocasii nu sunt obligati sa faca si faza defensiva, iar fundasii se trezesc descoperiti...
Bine,bine,Florinel nici nu e o surpriza!El fuge ca vrabia,zici ca topaie!Dar il mai asteptam,pentru ca s-a zis ca are probleme cu tzurloaiele,poate se face bine!Nu ar trebui fortat,ca sa nu dezamageasca!Dar,finantatorul nu se lasa si mai mult,l-a impus si la nationala U21!Pai, cate nationale U21 a compromis malrficul personaj,ce mai conteaza una!Dar ce ziceti de nea Costica,numarul 10 al nationalei!A avut dreptate Mutu,ca numarul 10, e de plumb "daca nu le ai"!Pana una alta,Costica "plimba cainele" pe teren!
Un ` bravo`pentru Stoican, dar trebuie să afle că are în echipă sunt 3 mercenari , străinii care nu l-au ajutat deloc, au irosit mingii utile pentru coechipieri, nu au câștigat niciun duel unu la unu iar de deposedări nici vorbă
budescu 6?marko 6?tot tu craitoiule ai dat notele astea?ma intreb cum poate tolontan sa plateasca o epava ca tine!
Gazetari...de 2 bani. Budescu nu face apararea, nu paseaza, suteaza aiurea, e egoist,....dar ia ia mai mare nota. Qui prodest ?. La fel sint "umflati si altii Coman, mai ales si Momcilovici. Cel mai bun a fost Man, la FCSB. Felicitari Iasului, ( o echipa facuta , in pripa),care a aratat ca ...nu banii ...joaca in teren. Arbitru pro bucuresteni, i-a iertat de galbene, as dat faulturi etc,...jenant Ia si el nota mare, ( adica este ...cautionat. ) de la niste ziaristi..."suporteri " becalieni
"Fundașul sârb [...] a greșit flagrant, sărind copilărește peste o minge" Eu ma intreb ce partida a vazut autorul articolului pentru a putea emite o astfel de perla: cumva venea mingea la nivelul solului si Planic a *sarit peste ea* intr-un acces de sminteala sau a *sarit sub* o minge inca mai inalta care l-a depasit ajungand la atacant?!
Da, o mare dezamagire sa nu poti inscrie un gol cel putin pt. un scor de egalitate. Dar cand Budescu are un randament slab ca aseara nu iese nimic in atac ; a dat numeroase pase la adversari, a sutat unde si cum nu era cazul, iar cornerele le-a batut aiurea. Nici lui Tanase, Teixeira sau Coman nu le-a iesit nimic asa ca nici Bizonul nu a avut ce sa fructifice. Ce mai, cu asemenea joc mediocru titlul se indeparteaza.....
Momcilovici 6? Acum nu ca a zis becali dar in timpul meciului asta am sperat sa fie a doua schimbare, momcilovici-moraes. Sau macar a treia schimbare sa fi fost, undeva prin min 75. Momcilovici m-a exasperat ieri, desi in rest il apreciez si consider ca e sensibil egal cu moraes. Ieri insa, trebuia schimbat. In repriza a doua. Cand era clar ca iasiul nu mai ataca, sarbul fiind peste brazilian la faza defensiva.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.