Articol de Ovidiu Minea - Publicat vineri, 29 mai 2020 14:23
Consiliul Local Iași a aprobat, ieri, alocarea sumei de 2,25 milioane lei către Politehnica Iași.
Banii vor fi viraţi în conturile moldovenilor prin intermediul Academiei clubului din Copou, în trei rate, sumele aproximative fiind de 700.000, 1.350.000 și 200.000 de lei.
Ajutor de la Primărie pentru Poli Iași
Fondurile nu pot fi folosite pentru acoperirea datoriilor actuale ale formaţiei ieșene, estimate la 1,5 milioane euro. Cu banii de la Primărie, care vor începe să fie viraţi după mijlocul lunii viitoare, vor putea fi făcute cheltuieli legate de activitatea clubului de după reluarea sezonului.
Toţi consilierii locali ieșeni care au participat la vot au fost de acord cu sprijinirea financiară a Politehnicii.
Citește mai multe știri din Liga 1:
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!