Alte știri din fotbal
„Să-l accidentăm pe ăsta” » Sorin Cârțu contraatacă după ce Dinamo a devenit lider
0
În timp ce tatăl lui triumfa la Sibiu, fiul lui Kopic, Vito, făcea spectacol în Belgia
1
Universitatea Craiova vs FC Botoșani, în etapa #23 din Superliga » Echipe probabile +cote
0
U Cluj - Unirea Slobozia, „Șepcile roșii” cu gândul la play-off » Echipele probabile + Cele mai tari cote
0
Știri din fotbal internațional
Laurențiu Reghecampf, rezultat mare în Liga Campionilor Africii
0
Napoli anunță primul transfer din 2026 » Achiziția de 20 de milioane € va fi în lotul pentru derby-ul cu Juventus
0
Pep Guardiola a numit cea mai bună echipă din lume la început de 2026: „Vedeți ce face”
0
Bournemouth - Liverpool, în runda 23 din Premier League » „Cormoranii” sunt fără victorie în campionat în 2026
0
Lifestyle
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
Ilie Bolojan a vorbit despre varianta demisiei din fruntea Guvernului, după ...
Libertatea
Echipajele ucrainene de drone „afumă” tancurile rusești în ascunzătorile lor
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Andra a început să plângă în emisiunea „La Măruță”: „Nu pot să cred”! Ce a ...
Libertatea
Nu sunt nacajit DELOC "băiete ",sunteti acolo unde vă e locul adică la 6 puncte de Steaua și vine meciul direct.Anul trecut în primul meci v-a calarit Steaua acasă, apoi ați câștigat la București că a vrut Gigi și a jucat cu juniorii,abia dând gol si la ăia mici după minutul 80,că radeau și curcile.In ce privește manarile și furaciunile pe cara le-a făcut paskani cu Jiul,ERAM ACOLO și le știu sigur.cât despre suporteri nu puteți umple nici Gruia decât din an în paste,despre ce vorbim!?!.Puțintică răbdare "băiete ",că joi va trece cu Europa ,iar peste o săptămână o să fiți la NOUĂ puncte de Steaua și atunci vom vedea cine va fi "nacajit".
esti nacajit rau baiete. in primul rand cfr are suporterii ei iar u pe ai ei. deci nu am auzit vreun suporter cfr-ist sa fi dat cu bordura in gura vreunui jurnalist asa cum a facuto mult iubitii u-isti. pana una alta cfr a luat 2 campionate in meciurile cu u cluj iar anul trecut a batut steaua si craiova in meciuri decisive deci a meritat campionatul . nu stiu ce echipa sutii tu dar fcsb nu are nici culori nici palmares nici stadion , nici nume este doar fcsb fara nume doar 4 ilitere.
Ești o oaie frustrata,voi fecesebistii sunteți praf din toate punctele de vedere.
chefereu' a bătut pe nimeni pe lume,să fim serioși, pancu e principal candidat la retrogradare,să-i vedem pe securiștii lu' dancu bacsi cu Young Boys și mai apoi cu Steaua.Atunci o să vedem "schimbare imediată ".În ceea ce privește promovarea și apoi ascensiunea fulminantă a lu' chefere ,pascani a smecherit TOT cu simota de la Jiul,apoi au avut tot corpul de balet din arbitrajul românesc și așa au devenit campioni!!!Un pic s-a schimbat treaba cu Dan Petrescu,dar acesta a stors totul din "old boys",iar acum și-a dat seama că e GATA și a sters-o...Cat despre suporteri ce să vorbim,TOȚI clujenii sumt cu Universitatea,cum e și normal...Iar față de FCSB=STEAUA sunt la ani lumină ca suporteri,și numeric,și valoric...
Cfr a folosit prima echipă, nu are speranțe pt jocul de la berna. După atâtea și atâtea înfrângeri consecutive vine normal și o victorie mai ales când joacă cu o echipă de desculți. Etapa viitoare o ia la mână Steaua, atunci să vedem schimbarea rapidă !
De acord, in momentul de fata nu exista in Romania nici o echipa care sa se poata autosustine. Steaua s-ar fi putut autosustine fara probleme, dar nu mai exista din pacate. Singura echipa in afara Stelei care a avut o sansa de a se autosustine a fost tocmai CFR-ul, daca ar fi reusit sa devina echipa intregului oras si sa atraga simpatizanti din toata tara. In momentul in care Steaua a devenit FCSB, Rapid, Craiova, U Cluj, UTA, Timisoara, Otelul, Argesul etc s-au desfiintat, iar Dinamo a intrat in derizoriu s-a creat un vid fara precedent in fotbalul romanesc de care CFR ar fi putut profita, dar din pacate pentru toata lumea separatismul si iredentismul si-au bagat coada si au condamnat CFR-ul la statutul de eterna echipa de cartier.
Fotbalul romanesc este copia fidela a Tarii.. as vrea sa stiu o echipa Din Romania care poate sa se sustina singura.. poate o spui tu .deocamdata doar Cfr si Viitorul au stadion propriu(adica a lor).. restful toti o apa si un pamant.. saracie made in Romania..poate doar Bulgaria ,Moldova si kosovo sunt mai subnutrite
Asta cu umflaturile e o chestie de artificala si de prost gust vehiculata in presa sportiva din Romania, unde sunt numai diamante, briliante si smaralde. Totusi, din punct de vedere al lotului de jucatori, FCSB sta infinit mai bine decat CFR. La FCSB sunt multi tineri de perspectiva, care statistic vorbind nu vor confirma ca de, sunt romani pana la urma. Totusi, acesti jucatori de la FCSB sunt vandabili, pe sume mult mai mici decat cele trambitate de Becali, dar macar se pot vinde. CFR pe cine mai poate vinde pentru a-si echilibra bugetul?
Asta cu "suporterii" din Valcea si Mehedinti e haioasa rau de tot :) :). Amice, oamenii aia veneau sa vada echipele cu care juca CFR-ul, nu ca erau ei suporteri CFR. Asa cum si la meciul Otelul Galati-Juventus Torino in 1988 au fost spectatori veniti din toate judetele tarii, sa vada echipa Juventus cu Rui Barros, nu ca erau suporterii Otelului. Uita-te pe statisticile de dinainte de covid, la meciurile de acasa ale CFR-ului cu FCSB se adunau spectatori mai mult de dublu fata de meciurile cu alte echipe, ceea ce inseamna ca in Cluj sunt mai multi oameni care vor sa vada FCSB decat CFR. Pe mine nu ma incalzeste cu nimic acest lucru, dar asta e adevarul. CFR depinde de banii de la UEFA, fara ei nu e sustenabila. Degeaba e stadion modern daca nu sunt spectatori, fara simpatizanti e greu sa gasesti sponsori ca lumea. Pentru ca un sponsor sa profite de pe urma sponsorizarii unui club e nevoie de un numar cat mai mare de simpatizanti si de un numar cat mai mic de oameni care considera clubul respectiv antipatic. La CFR e exact invers, majoritatea amatorilor de fotbal din Romania au un dinte impotriva CFR-ului, deci sponsorul care isi pune numele pe tricoul jucatorilor isi face de fapt reclama negativa. Vrei nu vrei, CFR e condamnata la performanta in Europa pentru a-si continua activitatea.
Eu cred ca fcfcsb o sa falimenteze dupa Dinamo si inainte a Cfrului., a spus o Gigi de nenumarate ori ca falimenteaza clubul,de unde si incercarile disperate a machidonului sa mai stoarca ceva .. dar ce?., ma repet cand spun ca la fcfcsb sunt doar tepe si umflaturi.. iar cu Radoi si Mutu la nationale.. Adio fotbal romanesc
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.