FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - FC VOLUNTARI 0-1

VIDEO Poli Iași - FC Voluntari 0-1 » Dinamo răsuflă ușurată! Clasamentul actualizat în play-out

FC Voluntari a învins-o pe Poli Iași în deplasare, 1-0, în etapa cu numărul 2 din play-out.
FC Voluntari a învins-o pe Poli Iași în deplasare, 1-0, în etapa cu numărul 2 din play-out.

Articol de GSP - Publicat joi, 22 aprilie 2021 19:20 / Actualizat joi, 22 aprilie 2021 19:26

FC Voluntari a învins-o pe Poli Iași în deplasare, 1-0, în etapa cu numărul 2 din play-out.

Ocaziile lui Gheorghe ('3) și Gabi Tamaș ('12) s-au concretizat la finalul primei jumătăți de oră.

Jefte Betancor a controlat spectaculos balonul la marginea careului, a centrat pentru Ivan Pesic la 10 metri, iar fostul dinamovist a înscris cu o lovitură de cap deviată și de stoperul moldovenilor, Răzvan Popa ('30).

Poli n-a impresionat nici în actul secund, moldovenii au adus puține mingi în careul lui Rîmniceanu și n-au izbutit să egaleze.

Play-out Liga 1 » Clasamentul actualizat

Dacă ar fi câștigat azi, Iași făcea schimb de locuri cu Dinamo. În acest scenariu, gruparea din Copou trecea pe locul 14 (baraj), iar „câinii” pe 15 - poziție direct retrogradabilă.

Poli Iași - FC Voluntari 0-1

Poli Iași - FC Voluntari, echipele de start: 

Poli Iași: Brănescu - Onea, Popa, Baxevanos, Bușu - De Iriondo, Acosta - Popadiuc, Vanzo, Stan - Duranovic
Rezerve: Brînză - Calcan, Mensah, Gaitan, A. Cristea, D. Flores, Zajmovic, F. Cristea, Cană
Antrenor: Nicolo Napoli 

FC Voluntari: Rîmniceanu - Balaur, Tamaș, Armaș - Costin, Gheorghe, Droppa - Ivanov, Briceag - Betancor, Pesic
Rezerve: Lavin - Ricardinho, Satli, Vlad, Borțoneanu, Lopes, Angelov, Ilie, Garba
Antrenor: Bogdan Andone

Stadion: „Emil Alexandrescu”, Iași 
Arbitru: Lucian Rusandru / A1: Mircea Orbuleț, A2: George Neacșu

Citește și alte știri despre fotbalul din Liga 1:

Gigi Becali s-a interesat de situația de la Dinamo: „Borcea înnebunește! Am întrebat și eu în stânga și în dreapta”

Citește și:
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Tenis
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Nationala
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Decizia luată de FRF, a doua zi după eșecul României cu Turcia
Nationala
Decizia luată de FRF, a doua zi după eșecul României cu Turcia
Atacă violent comentariul TV de la Turcia - România: „Două țațe, doi moșnegi ramoliți! Grădinescu ar trebui să iasă la pensie, e dezagreabil! Ați văzut ideea lor șocantă?!”
Nationala
Atacă violent comentariul TV de la Turcia - România: „Două țațe, doi moșnegi ramoliți! Grădinescu ar trebui să iasă la pensie, e dezagreabil! Ați văzut ideea lor șocantă?!”
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea
Profit.ro
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea "ocazională" a frontierei cu țigări pentru uz personal
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (29)
adook
adook  •  22 Aprilie 2021, 19:26

s-au dus sperantele gigiste in urma acestui rezultat insa vor savura comedia de joi seara.sa inceapa circul.

3251298811618959
Victor Săruleanu  •  22 Aprilie 2021, 16:56

Hai Poli!

utilizator șters
utilizator șters  •  22 Aprilie 2021, 18:58
Postat de vitalijay pe 22 Aprilie 2021, 18:05

sa-i spuna careva prostului de soprer ca inc az de egalitate poli iasi trece peste vitan barzesti si ii lasa pe loc retrogradabil. oricum,la cum joaca vitan barzesti nu au cum sa castige niciun meci pana la final. deci nu conteaza ce o sa fie astazi.

Ba desteptule,cel mai important e sa nu se distanteze voluntariul..ei si gazul sunt echipele pe care trebuie sa ii bagam sub noi, sa scapam de baraj. Prefer sa ne egaleze la puncte iasiul , decat sa faca voluntariul 4 puncte peste.

Vezi toate comentariile (29)
Comentează