FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - FCSB 1-2

POLI IAȘI - FCSB 1-2 // Note GSP » Doi jucători au impresionat și i-au salvat pielea lui Nicolae Dică » Cine s-a făcut de râs aseară

Articol de GSP - Publicat luni, 26 noiembrie 2018 08:57

FCSB s-a impus în deplasarea de la Poli Iași, scor 2-1, dar doar doi dintre elevii trimiși de Nicolae Dică în teren au impresionat.

Apărarea vicecampioanei a scârțâit din nou, fiind salvată de evoluția entuziasmantă a lui Florin Tănase și a lui Dennis Man. Marcatorii celor două goluri de aseară au fost notați cu 7.

Tot 7 a primit și Dylan Flores, costaricanul din formația lui Flavius Stoican, marcatorul unui gol superb în minutul 53.

Cei mai slabi steliști au fost Raul Rusescu, Florinel Coman, Teixeira și Cristian Bălgrădean, notați cu 5. Ionuţ Panţîru, folosit de Stoican mijlocaș în partida de aseară, a primit nota 3 pentru faultul inutil de la penalty-ul care a decis rezultatul final.

fcsb

Vezi și: Gigi Becali l-a scos din minți pe Hagi, apoi a dezvăluit numele fotbalistului favorit: "Nu se compară cu Messi, dar doar la el mă uit"

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”