Comentarii (895)
adriann_
adriann_  •  27 Septembrie 2020, 13:57
Postat de Radulescu Horatiu pe 27 Septembrie 2020, 13:35

Tu chiar nu pricepi,Steaua vinde și face audiențe pentru că are suporteri/simpatizanți peste tot.La Iași este mai iubită ca Poli,la Cluj mai iubită decât CFR.Este cea mai iubită echipă din Ardeal și multe alte exemple.Tu nu crezi că Steaua are 3 milioane de suporteri în toată țara???

Suporterii ui becali i-am vazut pe stadion in ultimii ani: cei cativa copii din Berceni cu alea doua steaguri. AIA-S TOTI MA, ca doar nu-i pui pe recidivistii lui Mustata la categoria "suporteri". A vazut o tara intreaga cum batea vantul prin tribune la meciurile clonei bercenare, inca de dinainte de pandemie. Tu ai vrea ca oamenii sa te creada pe tine, nu proprii lor ochi :)))

catalynn
catalynn  •  27 Septembrie 2020, 13:28
Postat de saviola3_5 pe 27 Septembrie 2020, 13:25

pai si atunci de ce sustii clona csa 2017 de fotbal? ca daca nu se poate privatiza nu exista, chiar si in conditiile astea fiind o echipa noua, fara palmares, daca vreodata clona csa 2017 va dori sa faca fotbal profesionost, nu se poate fara privatizare, sa nu imi spui, tocmai ai recunoscut ca sustii un proiect sortit esecului din fasa?:)))

Ai citit mă tantalaule clarificarea primită de Virgil de la CSA in legătura cu acel Raport De Activitate publicat in MO!? Practic s-au ***** coloneii pe vOi! :-))))))

adriann_
adriann_  •  27 Septembrie 2020, 13:20
Postat de Radulescu Horatiu pe 27 Septembrie 2020, 13:18

Sunt metode de sondare lucrate profesionis,cu marje de eroare de 2-3 procente,la fel ca la alegeri când se publică exit poll.Păi diseară la ora 21 tu nu ai rezultatele de la BEC,ai sondaje,exit poll. Sincer,mai mult de atât ce să îți mai explic???

Ma prostea NU NEAGA NIMENI CIFRELE DE ACOLO :))) Problema e ca acele cifre NU AU LEGATURA CU NOTIUNEA DE SUPORTER. Oamenii aia care au fost sunati NU SUNT SUPORTERI sunt cel mult simpatizanti, unii la nivel de vaga simpatie fata de cioban personal. Ce naiba e greu de inteles aici? :)))

catalynn
catalynn  •  27 Septembrie 2020, 13:14
Postat de saviola3_5 pe 27 Septembrie 2020, 13:05

pai steaua exim bank iti spune ceva? steaua wushu iti spune ceva?:)) alea cum au functionat, au fost sustinute de oprivat sau nu. cum are de gand noua echipa a lui talpan sa faca forbal profesionist daca nu va ceda echipa unui majoritar, sau definitiv, poate evolua echipa noua vvcsa 2017 in liga a doua daca proprietar este armata? bai tarambete de cluj, clona w csa2017 are zero palmares iar daca ajunge in liga a doua tot zero palmares va avea, daca ajunge in ucl tot zero palmares va avea, ma rog asta daca nu castiga vvcsa 2017 liga campionilor, atunci vvcsa 2017 va avea 1 cupa a campionilor in palmares! sa asteptam zic:))

Ba paznicule, tu crezi ca instituția publica la care ești angajat se poate privatiza!? Sau măcar secția unde lucrezi!? Ar fi bine, as cumpara-o numai ca sa am plăcerea sa te dau afara personal! :-)) Nu ca nu as putea sa o fac prin alte relații, însă plăcerea nu ar fi aceeași! :-)))))

guess.why
guess.why  •  27 Septembrie 2020, 13:14
Postat de Vasiliu Daniel pe 27 Septembrie 2020, 13:09

Peretele e mai destept decat tine ... spui ca raspund doar cei care au chef ? Adica stelisti ,rapidisti , dinamovisti etc...

Nu tontule, nu e vorba de chef. N-as fi putut debita o asemenea ineptie specifica unui fecesebist. E simplu la tine pe ulita. Ai 5 vecini, toti abonati la crasma din sat. Toti muncesc cu ziua, si isi beau toti banii . Fara educatie, fara carte. Toti il stiu pe becali (invariabil, inevitabil). Toti sunt fani fc fcsb, fara sa fi privit un meci de fotbal un ultimul an, fara sa fi inteles ceva din fotbal (vreodata). Cu talpeti fecesebisti vii sa te lauzi la sondaj? Pai d-asta sunteti dispretuiti, d-asta nu aveti suporteri pe stadion, d-asta ati ajuns in pragul falimentului.

adriann_
adriann_  •  27 Septembrie 2020, 13:13
Postat de Radulescu Horatiu pe 27 Septembrie 2020, 13:04

Ești încet la minte?!Tu nu știi ce este un sondaj?Mă,nu se referă la media suporterilor din tribună,nici acolo nu stați mai bine ca noi,dar să îți mai explic odată se referă la iubitorii de fotbal care se declară simpatizanți ai unei echipe.Ce înseamnă 7000 de oameni ca procent,nimic.In România sunt cam 7 milioane de iubitori de fotbal care țin cu o echipă,înseamnă că Rapid la nivel național are aproximativ 330000 suporteri,iar FCSB are cam 2900000 suporteri.Sper că ai înțeles?

Ma securica, tu nu pricepi o idee simpla: nea Costache si tusa Saveta din Vascauti nu sunt SUPORTERI. Dar la un sondaj prin telefon s-ar putea sa spuna ca tin cu echipa lui Becali (ma indoiesc ca au auzit de fcsb). Deci e simplu, un sondaj prin telefon in care sunt intrebati oameni de prin comune din Moldova CU CINE TIN este irelevant din perspectiva stabilirii numarului de SUPORTERI al fiecarei echipe. Ce anume nu intelegi, ce anume ti-e neclar? Daca ai fi un om care se respecta nu un postac penibil ai accepta fara probleme acest adevar evident.

catalynn
catalynn  •  27 Septembrie 2020, 13:03
Postat de 1r2d2 pe 27 Septembrie 2020, 13:00

nu te intrece nimeni Azorele ,nu te mai agita ,ce este al tau este pus deoparte ,vorba mosului ,cu varf si indesat !

Ba Ștrul, când văd cât de nătărăi sunteți vOi, de la agentul de paza videan și pana la Horică minte mică trebuie sa îl reevaluez pe Virgil, are el defectele lui însă totuși *** :-))))

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

guess.why
guess.why  •  27 Septembrie 2020, 13:02
Postat de adriann_ pe 27 Septembrie 2020, 12:55

Reciteste incet, pana pricepi: "Adica Rapidul care juca in liga a patra cu 5-6-7.000 de oameni in tribuna acasa la fiecare meci ar avea de 10 ori mai putini SUPORTERI decat echipa fara nume a puscariasului, care are in tribuna la liga 1 cativa copii din Bereni plus recidivistii lui Mustata? AHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH Sondajul ala e o simpla frauda, din perspectiva faptului ca nu are nici o legatura cu notiunea de SUPORTER. Aia au sunat prin niste sate din Moldova sau ceva de genu' asta :))) " Deci da, sondajul ala e o aberatie pentru ca NU E FACUT PRINTRE SUPORTERI. E facut sunand aleator oameni din diferite zone ale tarii, care aveau chef si timp sa stea la telefon. Un asemenea sondaj despre SUPORTERI ar avea valoare daca s-ar face printre oamenii prezenti vreme de un sezon pe diversele stadioane ale tarii. Asta prin telefon poate fi cel mult despre SIMPATIANTI. Stai jos, nota 1.

Spui la pereti....le-am zis si eu de atatea ori dar nu s-a lipit nimic de ei. Nu stiu sa faca diferenta intre suporteri si sinpatizanti. Nici macar simpatizanti nu sunt fecesebistii. Sunt oameni fara tangenta cu sportul, care traiesc si acum in evul mediu, dar ei zic ca sunt "stelisti" ca sunt fani becali si echipa lui. N-o sa priceapa baietii astia in veci faptul ca au ZERO reprezentativitate si legitimitate.

adriann_
adriann_  •  27 Septembrie 2020, 13:01
Postat de 1r2d2 pe 27 Septembrie 2020, 12:57

ce logica de tabla ai mai putza ... pai si Steaua a jucat cu 50 000 in tribune ,care e pb ,aia erau toti suporterii ei !?:)) ca sa intelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga mintea!

Vai de viata ta ma postacule :))) Nu ma, dintre aia 5000 prezenti in martie 2019 pe Giulesti la meciul cu SC Popesti Leordeni probabil ca 4999 erau suporterii faimoasei echipe din Popesti :))) Estii "too stupid to insult" ma :)))

catalynn
catalynn  •  27 Septembrie 2020, 12:54
Postat de saviola3_5 pe 27 Septembrie 2020, 12:44

Sa recapitulam pentru astia mai inceti, si pentru respectarea adevarului istoric: in 1998 obilgati de o directiva uefa( asa zice pe site-ul csa) sectia de fotbal se desprinde de clubul mama si trece in organizare pe afc, citez: Pentru continuarea tradiției fotbalistice roș-albastre` , din afc facand parte si oameni din clubul csa dar ca persoane fizice, pentru ca la o asociatie non profit cu scop NONGUVERNAMENTAL, nu pot face parte angajati ai guvernului, bun, AFC e clar pt oricine ca primeste continuitatea pe plan sportiv, ca altfel nu av eau cum sa joace tot in liga 1, dar primeste gratuit si folosirea stadionului ale anexelor etc lucruri normale, adica au dat echipa de fotbal dar nu puteau da asociatie stadionul, logic! echipa de fotbal infiintata in 47 e tot in liga 1? tot in liga 1! apoi in 2003 afc steaua care apropo, nu mai avea absolut nici o legatura cu armata, din 2000, isi schimba din nou organizarea juridica si trece de la afc la SA! echipa de fotbal ramane tot in liga 1! mai apoi peste 11 ani instanta a decis ca in 2003 nu s-a cedat si marca notorie a culbului polisportiv, nu a decis nici o instanta ca echipa de flotbal si -a incetat activitatea, ca s-a desfiintat sau mai stiu eu ce, doar ca trecerea de la afc la SA nu a inclus si marca, atat! echipa de fotbal si continuitatea sportiva nu a fdost dezbatuta in nicio instanta! de aceea conform lpf, frf, uefa si a majoritatii suporterilor stelisti fcsb e steaua(lucru esential ca voi anti stelstii nu contati).

Ia zi mă prostovane cum anume ai “privatizat” o secție a unei instititii publice!? La cat cât ești de prost parca văd ca te duci la Prefectura Teleorman și vrei sa o,privatizezi. Nici măcar “ilustrul”Dragnea n-a reușit o așa performanta, și nu pt ca nu și-ar fi dorit :-)))

  • 1
  • •••
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • •••
  • 90
Comentează