FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - SEPSI 1-1

POLI IAȘI - SEPSI 1-1 // Csaba Laszlo, după remiza cu Poli Iași: „Puteam câștiga acest meci cu puțin noroc”

Articol de GSP - Publicat luni, 30 septembrie 2019 19:16

Csaba Laszlo (55 de ani), antrenorul lui Sepsi, a comentat egalul echipei sale cu Poli Iași, scor 1-1.

„Poate că tactica pe care am făcut-o nu a funcționat așa cum am vrut în prima repriză. În actul secund a fost mai bine, echipa mea a făcut mai multe pase și am avut mai multe ocazii, dar n-am fost foarte atenți.

Întotdeauna când adversarul marchează un gol, antrenorii spun că a fost o greșeală copilărească, eu spun doar că puteam să facem mai multe și să evităm acea fază. Puteam câștiga acest meci cu puțin noroc”, a declarat Laszo la TV Digi Sport.

AICI este desfășurarea meciului

„Îmi doream mai mult de la acest joc, însă cred că e un rezultat echitabil. În prima repriză am jucat modest, însă, per total, am avut și noi ocazii. E bine totuși că nu am pierdut în deplasare.
Mi-am petrecut destul de mult timp aici la Botoșani și îmi face plăcere de fiecare dată când mă întorc”

Gabriel Vașvari, jucător Sepsi Sf. Gheorghe

Poli Iași - Sepsi: 1-1

Adrian Mutu confirmă discuțiile cu o formație din Liga 1: „Deocamdată mă gândesc”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!