FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - FC VOLUNTARI 0-0

Ce nu s-a văzut la TV Primarul, necăjit de echipa din Superliga: „Mai bine juca Simionaș!” + Lui Leo Grozavu i s-a cerut insistent demisia

Articol de - Publicat sambata, 10 februarie 2024 17:00 / Actualizat sambata, 10 februarie 2024 20:39

Remiza albă înregistrată în partida Poli Iași – FC Voluntari a stârnit mulți nervi în tribunele arenei din Copou, antrenorul gazdelor, Leo Grozavu, fiind contestat vehement de spectatori, care i-au cerut insistent demisia.

Nemulțumit a fost și primarul Iașiului, Mihai Chirica, cel care vizitase echipa înainte de meci, atunci când jucătorii au ajuns cu toți banii la zi, după plata ultimului salariu restant.

O fostă mare speranță a FCSB, trecută și pe la Farul, în cădere liberă
Poli Iași

Chirica a plecat de la meci înainte ca acesta să se termine, spunând că mai bine juca Vasile Simionaș, legenda clubului moldav, care are 73 de ani.

Iată alte informații de la meciul cu implicații majore în lupta pentru evitarea retrogradării:

• la partidă au asistat .3037 de spectatori.
  • oaspeții au avut un prim „11” foarte bătrân. Dacă luăm în calcul anul nașterii, media de vârstă a titularilor de la FC a fost de 30,8 ani!

• Robert Ion a fost scos de pe lista A a Politehnicii exact înainte de meci, după cum v-a informat GSP în exclusivitate. Acest lucru a fost făcut pentru ca suedezul Kevin Kabran să aibă drept de joc. Kabran, abia legitimat de Poli, în această săptămână, a și fost titularizat de Grozavu.
  • Leo Grozavu a continuat să experimenteze. În prima repriză a jucat în modulul 4-4-2, cu romb la mijloc, cu atacantul Harrison în spatele celor două vârfuri, abia veniții Betaieb și Kabran. La pauză, Harrison a schimbat poziția cu Bettaieb, iar din minutul 53 Poli a trecut la 4-3-3.
  • Allanzinho, văzut ca înlocuitorul lui Luis Phelipe la Poli, a bifat primele minute în Copou, brazilianul nerupând gura târgului.
  • Fost la Poli în sezonul de toamnă, Andrei Ciobanu a fost introdus la oaspeți în minutul 76, el irosind în minutul 82 o lovitură liberă din poziție ideală.
  • Hamza Saghiri a fost înlocuit din cauza unei accidentări.
Match Quiz CFR Cluj - Rapid
Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul CFR Cluj - Rapid și câștigă premiile puse în joc.

VIDEO E fotbalul românesc sănătos? Leo Grozavu e tranșant: „Dacă s-ar face o dezbatere ar dura săptămâni în șir! Ar fi un nou OTV”

O sală polivalentă de 100 de milioane de euro e pe masa Guvernului! Proiectul arată extraordinar
INFRASTRUCTURĂ
Atacantul care i-a dat gol FCSB-ului în Europa a semnat cu Poli Iași + Un nou transfer și pentru Petrolul
MUTĂRI

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”