FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - PETROLUL 1-1

Dennis Politic îl „înțeapă” pe Zeljko Kopic: „Nu știu motivul pentru care ne retragem”

Dennis Politic, extrema stângă de la Dinamo, nu înțelege de ce echipa antrenată de Zeljko Kopic abordează într-un mod defensiv finalurile de meci.

Articol de - Publicat luni, 01 aprilie 2024 23:24 / Actualizat luni, 01 aprilie 2024 23:45

Dinamo a remizat cu Petrolul, scor 1-1, în runda secundă a play-out-ului din Superliga. Chiar dacă au condus până în prelungirile partidei, „câinii” s-au văzut egalați, după ce Horațiu Feșnic a dictat penalty la duelul controversat dintre Musi și Amzăr.

Ionuț Lupescu, discurs acid: „Poate judecă la comandă sau au stat prea mult în funcție și atunci ar trebui să fie schimbați”
DINAMO - PETROLUL 1-1

După meci, Dennis Politic, care a revenit ca titular după o perioadă în care a absentat, a declarat că nu înțelege de ce Dinamo se retrage în defensivă în finalul meciurilor. Acesta a remacat faptul că echipa antrenată de Kopic a făcut asta în ultimele 3 partide de pe teren propriu.

Dennis Politic nu înțelege tactica lui Zeljko Kopic: „Nu știu motivul pentru care ne retragem în ultimele 30 de minute, nu a fost doar la meciul ăsta”

„Mă bucur că am revenit. Din păcate, nu am reușit să câștigăm. În primele 60 de minute am jucat bine, am avut ocazii. Chiar eu puteam să înscriu, nu am reușit.

Nu știu motivul pentru care ne retragem în ultimele 30 de minute, nu a fost doar la meciul ăsta. Dacă ne uităm la ultimele 3 meciuri de acasă, asta am făcut. Din păcate, azi nu am câștigat. Am avut emoții mari la faza din prelungiri, chiar le-am spus colegilor că n-am mai stat atât la VAR.

Mai sunt 7 meciuri, avem toate șansele să câștigăm, ținem mai bine de rezultat, cred că luăm gol mult mai greu.

Ne bucurăm că au fost copilașii la meci, chiar le-am simțit prezența. Îmi aduc aminte de când eram copil, eram foarte bucuros când mergeam la meciuri. Nouă ni s-a părut că a fost penalty la Gregorio, dar arbitrul nu a dat și asta este”, a spus Dennis Politic, la Prima Sport.

VIDEO. Dinamo - Petrolul. Explozie de bucurie în sala din „Ștefan cel Mare” după golul marcat de De Moura

Cred că trebuia să atacăm mai mult în repriza secundă. E un derby, cred că dacă erau toți suporterii era altceva, dar copiii au venit aici, și-au făcut treaba. Suporterii fac o atmosferă foarte frumoasă, e păcat de ce s-a întâmplat cu bătaia. Se întâmplă. Vor fi încă 7 meciuri foarte grele, suntem acolo, diferențele sunt mici.
- Gabriel Moura, fundaș dreapta la Dinamo

Florin Prunea la FCU Craiova? » Anunțul făcut de Adrian Mititelu
FCU CRAIOVA
Gigi Becali a numit noul fundaș dreapta: „Are viteză, forță, poate juca acolo oricând”
FCSB

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”