FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - VOLUNTARI 0-0

VIDEO Prăbușiți! Cum au reacționat jucătorii de la FCSB, imediat după egalul cu Voluntari + gestul făcut de Dawa în direcția lui Băluță

FCSB și FC Voluntari au remizat, scor 0-0, în runda cu numărul 13 din Superligă. Fotbaliștii liderului au fost prăbușiți după meci. +25   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 23:13 / Actualizat luni, 23 octombrie 2023 00:18

Pentru prima dată în acest sezon de Superligă, FCSB nu a reușit să înscrie. Dezamăgirea din tabăra liderului a fost surprinsă de reporterii GSP prezenți pe Arena Națională, imediat după fluierul final al lui Marian Barbu.

Fază ÎNCINSĂ în ultimele minute » FCSB a cerut penalty! Mingea l-a lovit în mână, dar arbitrii n-au vrut să audă: „E ditamai hențul!”
FCSB - FC VOLUNTARI 0-0

VIDEO. Prăbușiți! Cum au fost surprinși cei de la FCSB după remiza cu FC Voluntari

Darius Olaru, Octavian Popescu, Alexandru Băluță și Adrian Șut au rămas perplecşi secunde bune, prăbușiți pe gazon.

În tot acest timp, Ovidiu Popescu conversa pe un ton critic cu „centralul” Marian Barbu. Mijlocașul celor de la FCSB consideră că ar fi trebuit să primească un penalty în minutul 88, când șutul lui a lovit mâna la Paz.

Supărat a fost și David Miculescu. Întins pe gazon, a strigat mai multe cuvinte dure, fără o direcție anume. Fotbaliștii celor de la FCSB s-au adunat și s-au îndreptat spre sectorul în care se afla Peluza Nord.

+21 FOTO

Dawa, reproșuri pentru Băluță

În drum spre galerie, Dawa a aruncat o sticlă de apă spre Băluță, fără intenția de a-l lovi.

Apoi i-a reproșat ratarea din prelungiri, când mijlocașul FCSB a scăpat singur cu portarul, însă a trimis în bară.

VIDEO. Florinel Coman, schimbat înainte de pauză! Ce s-a întâmplat la meciul cu Voluntari

Adrian Mititelu, iureș după remiza cu Poli Iași: „DEMISIA! Incompetență”
Poli Iași - FCU Craiova 1-1
Ce a remarcat Giovanni Costantino la primul meci în România: „Asta chiar mi-a plăcut!”