FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - FCSB

Varga ar fi cedat presiunilor lui Petrescu » Decizia luată înainte de CFR Cluj - FCSB

Ioan Varga, finanțatorul celor de la CFR Cluj, a promis prime în valoare de câte 2.000 de euro pentru o victorie în derby-ul cu FCSB.

Articol de - Publicat duminica, 09 aprilie 2023 17:45 / Actualizat duminica, 09 aprilie 2023 18:06

Ioan Varga, finanțatorul celor de la CFR Cluj, ar fi promis prime în valoare de câte 2.000 de euro pentru o victorie în derby-ul cu FCSB.

CFR Cluj a rămas, pentru moment, la 5 puncte în spatele liderului Farul. Un pas greșit în derby-ul cu FCSB ar reduce semnificativ șansele unui nou titlu în Liga 1.

Scor ireal la un meci din România » La pauză era 18-0! Un fost jucător de la FCSB a marcat 7 goluri
ARGEȘ

Prime speciale la CFR Cluj - FCSB

Patronul Ioan Varga face tot posibilul pentru a-și motiva jucătorii. Ar fi promis o primă în valoare de 2.000 de euro pentru fiecare fotbalist implicat în meciul de diseară, potrivit Fanatik.

@gsp.ro Dan Petrescu a menționat discursul viral al lui Carlo Ancelotti în momentul în care a fost întrebat cum își motivează jucătorii înainte de derby-ul CFR Cluj - FCSB. Ancelotti a făcut furori pe internet cu discursul ținut în vestiar după victoria de senzație din El Clasico, 4-0 cu Barcelona chiar pe Camp Nou, rezultat care i-a calificat pe "galactici" în finala Cupei Regelui. #danpetrescu #cfrcluj #fcsb #liga1 #carloancelotti #realmadrid #barcelona #elclasico ♬ sunet original - GSP - Gazeta Sporturilor

În conferința de presă premergătoare disputei din Gruia, Dan Petrescu a dat de înțeles că banii le-ar oferi elevilor lui o motivație suplimentară.

„Încerc mereu să găsesc ceva nou, un video, o ședință. Deja presiunea e mare la meciul cu FCSB. Și sunt mulți jucători pe care dacă i-aș certa, nu știu dacă ar mai face față. Important e să câștigăm.

Am spus-o și o repet, pe jucători îi motivează cel mai mult zilele libere și banii. Nu știu dacă ați văzut discursul lui Ancelotti. Discursul acela m-a ajutat foarte mult. Dacă la jucători le spui că mâine ai zi liberă și ai 3.000 de euro dacă bați, gata, ăia e”, a spus Dan Petrescu.

VIDEO. Tot ce trebuie să știi înainte de CFR Cluj - FCSB

Ultimele noutăți de la FCSB! Octavian Popescu nu e în lot pentru meciul cu CFR Cluj + Revenire importantă în tabăra roș-albaștrilor

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”