Alte știri din fotbal
FC Voluntari - Petrolul, în etapa a #5 din Superliga. Echipele probabile + cele mai tari cote
0
Dezastru la CFR Cluj! Clubul a cerut intrarea în insolvență
3
Fotbalistul Craiovei a venit la interviu și a răbufnit: „Nu fiți ca peștii! Ce înseamnă să fii ca peștele?!”
0
Alertă la Craiova după victoria cu KuPS! Ce a dezvăluit Anzor Mekvabishvili: „Purtăm numele României”
2
Știri din fotbal internațional
Exigentul Edi Iordănescu tranșează situația lui Baiaram: „Sigur vor lua măsuri. Dacă lași să treacă...”
0
Fabrizio Romano, anunț de ultimă oră » Barcelona plusează cu 10 milioane pentru Rodri!
0
Rusescu e convins după ce a văzut-o pe Craiova în Europa League: „Sunt două probleme majore” » Verdict după ieșirea nervoasă a lui Baiaram
0
Edi Iordănescu îi dă o temă de gândire Craiovei la GSP Live: „Europa ne arată nivelul real”
0
Lifestyle
Cristiano și Georgina au semnat contractul prenupțial » Detalii noi de la cea mai discretă nuntă a anului
0
Aryna Sabalenka a pozat pentru Time, pe tocuri și în costum de baie, pe un teren de baschet
2
După Tulcea, o nouă sală polivalentă ultramodernă e 99,99% gata în România » IMAGINI + marea problemă
7
CFR Cluj joacă diseară pe unul dintre cele mai spectaculoase stadioane din lume » Imagini fabuloase cu aurora boreală
0
Șoferul care a produs accidentul teribil din Brașov avea epilepsie și a ...
Libertatea
Testul auto care a împărțit internetul. „Să le suspende permisele celor ...
Adevărul
Cum arată astăzi stadionul din Caracal: IMAGINI și un mare paradox
GSP SPECIAL
Românul Adrian Kercso, recunoscut ca deținut politic de Centrul ...
Libertatea
Pe banii ardelenilor,normal!!!
La cati spectatori sunt si la fotbal nici asta nu ar fi prea popular. Eram copil si mergeam la meciuri de rugby in Grivita. La meciuri cu Steaua, Dinamo, Farul, meciurile se jucau pe Republicii . Popularitatea se "educa".
Hai spune care sunt smecheriile? Faptul ca o firma nu se califica fiindca are: fie datorii la stat, fie nu a mai construit asa ceva sau o alta constructie de o marime si complexitate similara, fie ca nu poate dovedi bonitatea financiara sunt in capul unora ca tine smecherii. Ba desteptule, atunci cand sunt smecherii crezi tu ca aia dezavantajati nu contesta? In Romania este raiul contestatiilor. Chiar am de aface si cu achizitii.
Să ne potrivim ceasurile și să vedem dacă începerea construirii stadionului va fi cum s-a spus. Dar cel mai importantant e când se va finaliza și cu ce costuri. Pot să fac rămășag de pe acum că vor fi întârzieri la finalizarea stadionului de cel puțin 3 luni și cu un cost mai mare de cel puțin 15% ( adică 15 milioane de € ).
cand au fost vremurile alea ca eu la 40+ de ani nu imi aduc aminte? daca vorbim de anii 60-70, ce mai conteaza in 2022. asa si pe 23 August veneau 100 000 de oameni la cuplaje. iar Rapid si UTA cu tot respectul pt voi, au mult mai multa traditie si mult mai multi fani decat Farul.. si ambele au stadioane micute, una de 14 mii si cealalta de 16 parca. daca ar avea si ei de 30.000 de locuri, ma indoiesc ca ar mai juca acasa cu stadionul ocupat peste 90%.
Pe banii caror alte regiuni, de fapt?
Constanța este unul dintre orașele mari ale României, cu peste 300 de mii de locuitori. Ca atare trebuia construit un stadion ca la Cluj sau Craiova, cu peste 30 mii de locuri. Acolo va juca Farul, dar și echipa națională din când in când. Plus diverse concerte cum se obișnuiește. Neaparat trebuia construit un stadion mai încăpător!
Rămâneți doar cu ”OZN-urile”, că la fotbal, tot în lumea III-a vom rămâne și în următorii 20 ani!!
Vorbesti despre ce nu stii, au fost vremuri in care Farul avea des spectatori peste capacitate, 20-25 de mii se inghesuiau pe un stadion de 18 mii (locuri pe banci). Exemplele Cluj cu o echipa care a stat mai mult prin Liga2, Ghencea de asemenea echipa de Liga 2 si Tg Jiu tot Liga 2 sunt niste exemple proaste. Hai sa dam ex Giulestiu si Aradu unde se joaca cu casa inchisa aproape meci de meci.
Adică vor veni zeci de mii sa-l vadă pe nașul si finul? Atâția masochiști? :)))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.