FOTBAL  »  Superliga  »  DERBY

Primul cartuş

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 octombrie 2009 00:00

Copos a spus ieri că-l vrea pe N'Doye, Borcea a replicat acid: "Poate să-i dăm o poză cu Dinamo, care să-i răscolească trecutul rapidistului"


Derby-ul Dinamo - Rapid din 8 noiembrie a început de ieri. Prin războiul psihologic declanşat între şefi. Prima săgeată a fost aruncată folosindu-se numele lui Ousmane N'Doye, mijlocaşul de 31 de ani al roş-albilor. Patronul giuleştenilor, George Copos, a declarat la GSP TV că va încerca în iarnă să dea lovitura pe piaţa transferurilor: "Mi-l doresc foarte mult pe N'Doye la Rapid! De ce? Pentru că este unul dintre cei mai buni mijlocaşi din ţară".

Cristi Borcea a dat o replică pe măsură: "George Copos visează cu ochii deschişi, probabil e de vină vîntul mărilor pe care se plimbă cu barca. Şi oricum N'Doye vrea să continue la Dinamo ca să devină campion, chiar vrea să dea gol Rapidului în următorul meci. Putem să-i oferim, în schimb, o fotografie cu Ousmane alături de restul echipei Dinamo, probabil că-i va răscoli sufletul patronului din Giuleşti, "cîine roşu" cîndva".

Copos a spus ieri că-l vrea pe N'Doye, Borcea a replicat acid: "Poate să-i dăm o poză cu Dinamo, care să-i răscolească trecutul rapidistului"

Derby-ul Dinamo - Rapid din 8 noiembrie a început de ieri. Prin războiul psihologic declanşat între şefi. Prima săgeată a fost aruncată folosindu-se numele lui Ousmane N'Doye, mijlocaşul de 31 de ani al roş-albilor. Patronul giuleştenilor, George Copos, a declarat la GSP TV că va încerca în iarnă să dea lovitura pe piaţa transferurilor: "Mi-l doresc foarte mult pe N'Doye la Rapid! De ce? Pentru că este unul dintre cei mai buni mijlocaşi din ţară".

Cristi Borcea a dat o replică pe măsură: "George Copos visează cu ochii deschişi, probabil e de vină vîntul mărilor pe care se plimbă cu barca. Şi oricum N'Doye vrea să continue la Dinamo ca să devină campion, chiar vrea să dea gol Rapidului în următorul meci. Putem să-i oferim, în schimb, o fotografie cu Ousmane alături de restul echipei Dinamo, probabil că-i va răscoli sufletul patronului din Giuleşti, "cîine roşu" cîndva".

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (6)
 •  18 Octombrie 2009, 12:25

Cik n'doye vrea sa stea la dinamo sa castige titlu, va spun eu il daore in cur de dinamo ca si de alt club din romania, care ii da salariu mai mare acolo se duce, oricum nici nu vreau sa vina la rapid, e prea batran-> avem destui jucatori mai tineri si mai buni

 •  18 Octombrie 2009, 09:03

sa inteleg ca a gasit un leu pe strada copos si acum se crede mai bogat?=))

 •  18 Octombrie 2009, 05:31

Absolut toti tzaranoii astia gen Borcea, Turcu, Mititelu, Becali, etc. isi vor pierde "averile" in urmatorii ani, dupa modelul lui Jijica....Asta deja e la 200 de milioane de la 2,5 miliarde !!!!!!!!! La mai mare Fecaliotule.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează