FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Ramine la Rapid

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 iulie 2007 00:00

Dani Coman a acceptat marirea salariului la 200.000 de euro pe an si a batut palma cu George Copos. Telenovela Dani Coman a luat sfirsit. Ieri, portarul rapidist s-a inteles cu George Copos si nu mai exista pericolul ca Rapid sa il piarda. Cei doi au vorbit la telefon si au stabilit o marire de salariu la 200.000 de euro.

De altfel, discutiile legate de bani au durat foarte putin. "Esti un portar foarte bun, consider ca meriti o marire de salariu. 200.000 de euro pe an e OK?", a intrebat Copos. "Multumesc, e foarte bine!", a raspuns scurt Coman, iar dialogul a continuat pe alt plan. Cei doi nu reusesc sa cada de acord asupra datei la care sa expire contractul. Angajamentul actual se incheie in anul 2009, iar Copos doreste ca, o data cu marirea salariului, sa il prelungeasca pina in 2010. Coman insa nu e de acord. "A mai ramas acest punct de lamurit, dar ne vom intelege fara probleme", a explicat fotbalistul.
Coman a explicat ca nu a urmarit neaparat marirea contractului, ci isi dorea sa plece afara. "Nu eram innebunit dupa bani, se uita prea repede ca am refuzat in iarna marirea si prelungirea contractului. Eu, personal, nu am cerut absolut nici un euro in plus", a mai spus fotbalistul rapidist.

Atac la Moldovan
Dani Coman l-a taxat pe Viorel Moldovan, care declarase ca nu exista nici o oferta de la Levante, iar portarul a santajat clubul pentru a-si mari salariul. "Eu ma intelesesem cu domnii Copos si Sichitiu, dar a venit Moldovan si a stricat totul. Din cauza lui nu am jucat cu Bastia", a declarat Coman, care a primit pe fax ieri oferta de la Levante si urma sa i-o arate aseara fostului sau coleg. De altfel, dupa meciul cu Bastia, Coman s-a luat direct de actualul director sportiv. "Hai sa vorbim putin", i-a spus Moldovan, iar el a replicat: "Ce sa vorbesc cu tine, ca tu vorbesti despre mine mai mult pe la televizor, nu avem ce sa discutam!".


"Am decis sa ramin la Rapid. Se poate conta pe mine suta la suta, imi voi ajuta echipa sa-si indeplineasca obiectivele".

Daniel Coman

"Tin enorm la Coman, la fel ca si la ceilalti jucatori. E un motiv pentru care merita sa fac astfel de sacrificii"
George Copos

Citește și:
Acord spectaculos! Andrei Rațiu, la un pas să semneze în Premier League! Vestea momentului: negocieri pe final
Campionate
Acord spectaculos! Andrei Rațiu, la un pas să semneze în Premier League! Vestea momentului: negocieri pe final
Craiova Maxima, la căpătâiul lui Nicolae Ungureanu » Gestul făcut de Lorena Balaci
Superliga
Craiova Maxima, la căpătâiul lui Nicolae Ungureanu » Gestul făcut de Lorena Balaci
Zeljko Kopic a spart tăcerea » Primul interviu in extenso, după ce a plecat de la Dinamo: „Nici nu mi-aș putea imagina acest scenariu!”
Campionate
Zeljko Kopic a spart tăcerea » Primul interviu in extenso, după ce a plecat de la Dinamo: „Nici nu mi-aș putea imagina acest scenariu!”
U Cluj, anunț la prima oră, după eșecul cu Petrolul » Înlocuitorul lui Coubiș, prezentat oficial
Superliga
U Cluj, anunț la prima oră, după eșecul cu Petrolul » Înlocuitorul lui Coubiș, prezentat oficial
Încă o revoluție la Horse, companie cu fabrică în România: primul motor axial pe un range-extender
Profit.ro
Încă o revoluție la Horse, companie cu fabrică în România: primul motor axial pe un range-extender
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Asta e lipsă de curaj!” » Decizia luată de Mihai Rotaru în cazul lui Filipe Coelho și primul nume mare care „bântuie” banca Craiovei

De la 5 milioane la zero » Precedentul care dă fiori celor de la FCSB în afacerea Bîrligea


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează