FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - RAPID

FOTO Fault scandalos în Academica Clinceni - Rapid! Trebuia „roșu”?

În minutul 68 al meciului dintre Academica Clinceni și Rapid, la 2-2, Claudiu Belu (28 de ani), fundașul dreapta al giuleștenilor, a avut o intrare inexplicabilă.

Articol de GSP - Publicat luni, 08 noiembrie 2021 22:15 / Actualizat luni, 08 noiembrie 2021 22:15

În bandă, fără un pericol iminent la orizont, Belu și-a pierdut orice urmă de cumpăt și spirit sportiv. L-a urmărit pe Michael Omoh și l-a faultat violent.

Concret, Belu a șutat în piciorul adversarului ca și cum ar fi fost o minge. „Centralul” Robert Avram l-a iertat de „roșu” pe fotbalistul alb-vișiniilor și i-a acordat doar cartonașul galben.

Momentul în care Belu „șutează” în Omoh, chiar sub ochii arbitrului:

Fault scandalos în Academica Clinceni - Rapid! Trebuia „roșu”?
Captură TV @Digi Sport 1

Citește mai multe știri despre Academica Clinceni - Rapid:

Gafă uriașă în apărarea Rapidului! Doi titulari ai giuleștenilor s-au făcut de râs