FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

video Rapid, victorie categorică obținută în fața unei divizionare secunde, într-un amical disputat pe Giulești

Rapid a disputat, sâmbătă, un meci amical în compania divizionarei secunde CS Tunari. Giuleștenii s-au impus cu scorul de 3-0.

Articol de - Publicat sambata, 14 octombrie 2023 14:45 / Actualizat sambata, 14 octombrie 2023 16:22

Echipele din competițiile interne au profitat de pauza cauzată de meciurile echipelor naționale pentru a organiza mai multe meciuri amicale.

Edi Iordănescu a fost întrebat despre indicațiile date din tribună de Mihai Stoichiță: „Mărturisesc că am auzit în două rânduri”
ROMÂNIA - ANDORRA

Rapid, ocupanta locului 3 în Liga 1, s-a impus clar în fața lui CS Tunari, locul 17 în divizia secundă, scor 3-0. Meciul s-a disputat pe stadionul Giulești.

Rapid, victorie în fața lui CS Tunari, într-un meci amical

Golurile Rapidului au fost marcate de Paul Iacob, în minutul 15, în urma unei lovituri de la colțul terenului, Jayson Papeau (52), cu un șut din mijlocul careului, iar Alexandru Albu a transformat în minutul 62 un penalty obținut de Răzvan Onea, se arată pe site-ul oficial al clubului.

Pentru Rapid au evoluat: Drăghia (60′ Ungureanu) – Onea, Săpunaru (65′ D. Șucu jr), P. Iacob (65′ E. Iencsi), Braun (46′ Nenciu) – Oaidă (71′ Ebersbach), Al. Albu – El Sawy (65′ Bamgboye), B. Valle (71′ R. Stanciu), Papeau (71′ E. Dănilă) – I. Oprișan (46′ Petrila, 71′ K. Soni).

La CS Tunari au jucat: Moroz (46′ Isvoranu) – Bârfă (60′ Alex), Stoian, Sima (60′ Rogac), Florică (80′ Feraru) – Licsandru (70′ Zanea) – Plumbuitu (70′ D. Despa), Bustea (70′ Geantă), Ene (70′ L. Mitrică), P. Mitrică (46′ D. Gheorghe) – Ivanovski (60′ Tache).

Atunci când campionatul se va relua, Rapid se va deplasa la Oradea, pentru meciul cu UTA Arad. Partida din runda cu numărul 13 din Superliga este programată vineri, 20 octombrie, de la ora 21:00, live pe GSP.ro.

De cealaltă parte, CS Tunari se va deplasa pe terenul celor de la CSM Reșița, în etapa cu numărul 10 din Liga 2. Meciul este programat pe 21 octombrie, de la ora 11:00.

Un fost fotbalist de la CFR Cluj și-a direcționat prietenul spre U Cluj: „Mi-a zis că e un club mai bun și mai stabil”

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”