Comentarii (43)
dansy
dansy  •  29 August 2021, 01:13

Declarații de oameni mici,mititei și fără minte!Parca toți au tras pe nas!Sa nu vezi realitatea din teren și sa dai vina pe arbitru(care nu a dat un penalti clar la Marcovici)înseamnă tupeu maxim și onoare ZERO.Despre ce S-a intamplat in timpul meciului și după Rapid ar trebui amendată și cel puțin 2-3 etape fără spectatori.Nu putem sa readucem golanimea pe stadioane.

observator_ipohondru
observator_ipohondru  •  29 August 2021, 06:17

Jenant, lipsa de barbatie, lipsa de caracter. Cand iti iese, faci poezii si dansuri la buricul gol, cand pierzi trimiti familia peste ei. Niste golani pe teren si in tribune. Ce sa le ceri si de unde?

radumatei
radumatei  •  28 August 2021, 23:55

De fapt, impresia mea a fost că arbitrul a fost chiar indulgent. Intrările dure ale rapidiștilor trebuiau sancționate mai dur.

florar
florar  •  28 August 2021, 23:57

Rapidiștii uita că Belu trebuia nici să nu joace după bătaia cu Steaua...Trebuia să fie suspendat...

elgabri
elgabri  •  28 August 2021, 23:44

***

silviu74
silviu74  •  29 August 2021, 05:42

Rapid in meciul cu Steaua trebuiau să primească minim 5 galbene in primele 15 minute și 2-3 roșii până la final! Ciocul mic !

ang3ldev1l0
ang3ldev1l0  •  29 August 2021, 05:32
Postat de supereduardo10 pe 29 August 2021, 02:02

Voi nu aveti caracter vorbiti de un meci viciat!! Intrarile alea nu sunt de rosu nicodata, mai bine va uitati in oglinda cand v-au scor adversarii dintii nu s-a mai dat rosu primiti acum cu Rapidul. Stati linisti cartile sunt facute pentru CFR si arbitrajul asta hot tot in directia aia a fost. Rapid nu avea cum sa faca fata in repriza a 2 a la ce atac are craiova fara Grigore Moraiesh si Belu si in 10 oameni. Doar cu noroc puteam sa batem avand in teren pe Nastos si Finica. Da ce veseli suntem cand castigam incorect si ce gura mare avem. Mai bine urmariti declaratiile jucatorilor si antrenorului de la Craioava poate inavatati ceva din forbalul asta si nu va mai lasati fraieriti ca si pe voi va fura fluierasii

In meciul cu Fcsb ati avut inca de la inceputul partidei vreo 5 intrari criminale, dar arbitrul care e rapidist de mic si pe statul de plata al psdului, s-a facut ca ploua din tribune si la primul fault de joc de la Fcsb, doua galbene. V-ati invatat prost, meci de meci rugbistii vostri intra sanie la adversari, la rupere ca la popice, asa ca CIOCUL mic, ca ar fi trebuit sa jucati in fiecare meci cu cel putin un om in minus.!.

doubleti
doubleti  •  29 August 2021, 00:31
Postat de cirus11 pe 29 August 2021, 00:03

Rupti de realitate, se conving unii pe altii de chestiile astea in vestiar... dar e cineva surprins? asa e intotdeauna la Rapid. Eliminare corecta, penalty nedat pt Craiova si alte faulturi nedate tot pt ei... Greseli o sa apara intotdeauna, poate au fost si astazi dar nu a fost NICIO TENDINTA!!! Iar daca faci o contabilizare a greselilor ies de fapt pe plus. Iar Mihai Iosif face scandal dar spune acum live ca de fapt nu a vazut nicio reluare... Cum sa incepi cu acuze din astea dupa doar o infrangere? absurd. Si tocmai pt ca oficialii incurajeaza astfel de gandiri si suporterii reactioneaza la fel si uite ca jucatorii adversi nu pot sa mearga la vestiare direct... Nu e normal!

Cata diferenta intre discursurile antrenorilor. L-am auzit pe Reghe si dupa meciurile pierdute, chiar si cu ajutorul arbitrilor, dar niciodata nu a comentat arbitrajul. Nu a comentat nici jocul dur al adversarilor (cei de le UTA si Gaz Metan), el intotdeauna si-a analizat doar propria echipa. Asta inseamna sa-ti vezi de treba ta si sa ajungi mare antrenor (Reghe e ajuns, de Mita nu stiu ce sa zic).

cirus11
cirus11  •  29 August 2021, 00:03

doubleti
doubleti  •  29 August 2021, 00:36
Postat de supereduardo10 pe 29 August 2021, 00:29

bati campii prima repriza am dat vre-o 7-8 pase cu calcaiu cotre viteza 2-3 ocazii voi ZERO un sut al lui Bancu in bratele lui Moldovan pe scurt...restu aberezi. SiATENTIE MARE AM JUCAT FARA GRIGORE SI MORAIESH. L a Sapunaru a fost 11 m clar nu mai oracaiti ca puteati sa luati bataie, dar nu am mai rezistat noi inca 10 minute

Opreste-te ca te faci de ras. La Sapunaru (vezi foto mai sus) nu a fost niciun fault, Gaman sare la cap cu mainile pe langa corp. Mana care se vede in dreapta este a lui Sapunaru. Sa spui ca in prima repriza ne-ati dominat cand de fapt ati avut doar 2 ocazii iar noi am fost peste voi, ce-i adevarat fara consistenta in atac, inseamna ca ai orbul gainilor. In loc sa fiti barbati si sa va asumati infrangerea, voi va plangeti ***. Sincer, sa va fir rusine ca nu aveti caracter. Pacat.