FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - DINAMO 4-0

Primul dinamovist care a venit la flash-interviuri: „Multe nu ne-au ieșit, am fost fricoși”

Rapid a învins-o pe Dinamo, scor 4-0, în runda #8 din Superliga » Neluț Roșu (30 de ani), mijlocașul defensiv al „câinilor”, a vorbit la finalul eșecului dur din Giulești. +30   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 01 septembrie 2023 23:53 / Actualizat sambata, 02 septembrie 2023 10:49

Rapid a învins-o pe Dinamo, scor 4-0, în runda #8 din Superliga » Neluț Roșu (30 de ani), mijlocașul defensiv al „câinilor”, a tras concluziile la finalul eșecului dur din Giulești.

„E o înfrângere dureroasă. E o seară grea pentru noi, dar trebuie să ne revenim foarte rapid. Vine și pauza asta care ne prinde bine, vom analiza ce nu a ieșit în seara asta. Multe nu ne-au ieșit, am făcut un joc destul de modest, am fost puțin fricoși.

E o plăcere să joci cu public, cu oameni în tribune, este cel mai frumos lucru. Dar în seara asta nu ne-am regăsit și am pierdut pe greșelile noastre.

Singurul Merlin de la Dinamo e câinele lui Mister Dinu
editorial

Avem ocazia să spălăm rușinea la următorul meci. Avem multe de învățat, să tratăm meciurile cu mai multă personalitate.

Dinamo merge înainte, orice ar fi. Ne batem și vedem ce va fi la final”, a declarat Neluț Roșu.

A contat foarte mult că galeria noastră nu a fost prezentă la meci. A fost decizia lor, pentru că nu au fost lăsați să intre cu coregrafia. Le cerem scuze, pentru că rezultatul din această seară nu e ușor de digerat.

- Neluț Roșu, mijlocaș Dinamo

Suntem fericiți, am lucrat bine în aceste zile. Important e că n-am primit gol. Dar cel mai important e că am câștigat. E bine că ne-am revenit și că am legat 3 victorii la rând. Dinamo a fost puternică, dar am dat gol repede și apoi i-am deschis mai ușor.

- Claudiu Petrila, extremă Rapid

Borja Valle, Rapid - Dinamo (foto: Raed Krishan/GSP)
Marius Șumudică la Rapid - Dinamo (foto: Raed Krishan/GSP)
Vasile Maftei, Diana și Dan Șucu la Rapid - Dinamo (foto: Raed Krishan/GSP)
Rapid - Dinamo (foto: Raed Krishan/GSP)
+26 FOTO

VIDEO. Scenografie spectaculoasă a fanilor lui Rapid

VIDEO Răzvan Patriche, dezamăgit după prestația slabă a „câinilor” din derby-ul cu Rapid

Clasamentul actualizat

Mai multe articole despre Rapid - Dinamo:

Șocant: bătaie ca în filme cu 20 de minute înainte de Rapid - Dinamo. Săpunaru a urcat pe gard!