Alte știri din fotbal
5 jucători decisivi în Bănie » Cine a impresionat în sezonul de event al Universității Craiova
0
Eugen Neagoe întrerupe petrecerea Craiovei! » Cere 4 transferuri tari: „Titulari. I-aș spune lui Rotaru”
0
Florin Prunea, siderat de alegerea făcută de Bergodi pe „Oblemenco”: „Am înnebunit, vorbeam singur”
0
Coelho și Rădoi, față în față » Contribuția la titlul Craiovei + Verdictul oferit de două legende
0
Știri din fotbal internațional
Alertă la Barcelona » Starul s-a accidentat la ultimul meci și riscă să rateze Mondialul
0
Sezon istoric pentru Barcelona » Prima echipă care realizează această performanță în actualul format din La Liga
2
Satul cu 4 supermarket-uri ia cu asalt Bundesliga: n-are gară, dar se laudă cu 3 brutării! Acolo a jucat românul Cătălin Răcănel
1
Wayne Rooney a comentat noul scandal de la Liverpool: „Nu l-aș lăsa pe Salah să se apropie de stadion”
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Roșiile românești cu moț au cucerit supermarketurile anul acesta. Cât costă ...
Libertatea
Apusul liderilor providențiali. Prăbușirea popularității lui Trump, ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Consultări la Cotroceni pentru formarea noului Guvern. Grindeanu: „Nu mai ...
Libertatea
Surprinzator ca ati adunat date de performanta insa ati rata total analiza lor si a comparatiei intre cei 4. Este clar ca niciunul nu e perfect, insa Oprut este primul la 5 din cele zece criterii, Ciubotaru la doar 2 iar Borza si Bancu la cate unul. Bancu e cel mai bun doar la centrari si vedem asta din jocul lui la Craiova si nationala. Borza e unpic mai bun la assisturi insa Oprut a dat 3 goluri iar asisturile tin mult de cat pot marca cei carora le paseaza. In plus, numarul de asisturi si centrari tin si de organizarea in joc a echipei, iar Dinamo spre deosebire de celelalte echipe joaca mai combinativ, cu joc scurt ce limiteaza asisturile dinlaterale, si mai putin cu ploaie de centrari. Ciubotaru dribleaza mai mult decat Oprut dar cu sanse de succes mai mici. Ciubotaru are la limita mai multe recuperari decat Oprut dar Oprut domina comparatiala toate celelalte criterii de fundas: interceptii, recuperari, dueluri aeriene. Peste toate, Oprut domina la acuratetea paselor. Mie mi se pare ca Oprut este inmod net mai bun decat ceilalti si as spune ca Ciubotaru vine imediat in urma lui. Dar cu toate astea Bancu e titular la nationala, adica un fundas lateral ce stie doar fuga si centrare in schimb e cam clei la fundasie, respectiv fisa postului. Si autorii articolului il vad tot pe el cel mai bun pe post. Probabil ca asta explica si de ce nu reusim nimic la nationala, nici macar sa adunam cei mai buni jucatori pe posturile lor.
L-am urmarut pe Kevin Cioboraru!Are calitate!Sper sa nu ajunga pe mâna cuviosului!
mai aveai puțin și l comparai cu Birligea sau Nsimba, fundașul stânga trebuie în primul rând să facă faza defensivă și acolo Oprut este peste toți menționați, ce e ofensiv e bonus, dar fundașul trebuie să se apere, băi cap de plută, care ai scris articolul lui peste prajit :)))
Astea cu „cel mai bun...”e relativa!„Tot samsarul iși lauda magarul”zice o vorba de târg!Dar e cert ca tot Opruț i-a salvat pe Dinamo și la Botoșani-unde a egalat cu un șut...identic ,cu cele de la Sibiu,tot spre finalul partidei- scoțand un punct pentru Dinamo și stopând-o pe Botoșani-care era pe primul loc și s-ar fi distanțat!
Felicitări, Daniel Grigore. În sfârșit un adevărat articol sportiv în România.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.