Articol de GSP - Publicat luni, 14 noiembrie 2016 19:22
Antrenorul Stelei a comentat declarațiile lui Marius Șumudică, cel care a afirmat că lui Alibec îi va fi greu să se acomodeze la Steaua din cauza disciplinei exagerate de la roș-albaștri.
"Nu vreau să intru în polemici cu Șumudică, el vorbește foarte mult și nu vreau să mă mai contrez cu el. Alibec se va adapta la noi pentru că Steaua te obligă la foarte multe lucruri și în același timp te responsabilizează.
Nu sunt un monstru cu șapte capete, dar fiecare jucător trebuie să fie disciplinat, de la primul până la ultimul", a spus Reghecampf la TV Digi Sport.
Aganovici nu pleacă
Antrenorul Stelei a infirmat informațiile conform cărora Adnan Aganovici ar urma să plece în iarnă de la Steaua:
"Aganovici nu pleacă nicăieri. El are contract, dar trebuie să fie mai atent pe viitor. Jucătorii să fie mai atenți cu gesturile pe care le fac".