llocomotivalibera  •  15 Mai 2022, 17:10

Am auzit ca Bancu intentionat a luat rosu pt ca vizeaza un transfer la Cfr,

doubleti
doubleti  •  15 Mai 2022, 17:06
Postat de caravela pe 15 Mai 2022, 16:54

nu se compara cele doua meciuri. Craiova a folodsit o echipa buna impotriva Viitorului pe cand fcsb-ul si0-a batut efectiv joc in merciul cu CFR, a schimbat ostentativ la pauza toti jucatorii care miscasera cat de cat in prima repriza,

Pai si eu ce-am zis? Daca colegul care sustinea ca nu ne-am aparat corect sansele cu Viitorul, intra si compara echipele din cele 2 meciuri o sa ajunga la concluzia spusa de noi. Noi am folosit cea mai buna echipa atunci cu lotul pe care-l aveam, iar fscb a strans toti juniorii si i-a batat pentru antrenamentul cfr-ului dinaintea finalei cu noi. Deci la momentul finalei, cfr avea un antrenament oficial iar noi o pauza de 2 saptamni de jocuri oficiale. Competitia a fost corecta. Plus fortarea meciului pana in ultima zi posibila pentru a nu se mai putea juca si meciul cu Astra, astfel incat ultimul meci sa se dispute ca o finala. Despre astfel de mize.rii folosite d ecatre cfr vorbesc eu dar franarii nu pricep. FORZA STIINTA SI TINETI LA ONOAREA VOASTRA.

tororosso
tororosso  •  15 Mai 2022, 17:05

„Alea iacta est ” tovarăși ! Nici Becali cu alaiul său de preoți și rugi pe la Atos nu se pune cu mafia din fotbal . Totul a fost programat la începutul campionatului cine să ajungă campioană . Se decartează la greu ca în vremurile bune a renumitei Cosa Nostra .

caravela
caravela  •  15 Mai 2022, 16:54
Postat de doubleti pe 15 Mai 2022, 16:51

Gresesti. Intra flash-score si cauta meciul cu Viitorul. Singurii juniori au fost A. Vlad care a facut un meci fenomal. Apoi a fost Screciu, care s-a dovedit un junior foarte bun si care a confirmat si parca inca un jucator. La meciul acela am avut 2 jucatori suspendati si unul accidentat dintre titularii de baza. Asa ca nu te mai lua dupa ineptiile presei. Deci au fost 5 jucatori noi fata de echipa de baza. Cati juniori ati folosit voi cu cfr acum 2 ani? 8 (opt). Pai se compara? Jiji a fost atat de pr()st inca a crezut ca Rotaru i-a platit o polita si avrut sa se razbune. Pai vei mai jiji ca te bate Dumnezeu, acum te rogi de Rotaru sa joace corect? O vom face pentru ONOAREA NOASTRA, NU PENTRU TINE JIJI.

caravela
caravela  •  15 Mai 2022, 16:52

Marian Danciu si David Sala vor juca corect, cu multa ambitie. Se zice ca ar fi cu adevarat talentati, cel putin asa se vorbeste prin Craiova. Daca sunt buni vom vedea deseara. La fel si CFR, daca e ceva de capul lor, castiga in seara asta. Daca nu castiga, oricum nu merita titlul.

doubleti
doubleti  •  15 Mai 2022, 16:51
Postat de luciann pe 15 Mai 2022, 13:59

Bine ma, luati-va dupa el, demonstrati ca n-a gresit atunci!:))) PS: Rotaru a inceput "razboiul" cand a bagat juniorii cu Viitorul...

doubleti
doubleti  •  15 Mai 2022, 16:42
Postat de luciann pe 15 Mai 2022, 13:41

I-a gasit debutul juniorilor!:))) E clar, nu!?:)))

De ce nu citesti declaratia pana la capat. Se va face debutul acelor 2 juniori, numai daca scorul o va permite si nu neaparat in meciul de diseara. Si este normal sa incerce sa promoveze noi jucatori. Craiova a produs foarte multi juniori care au confirmat. Nu-ti face griji, UNIVERSITATEA CRAIOVA VA TINE LA ONOAREA EI si nu se va preda. Daca sunt mai buni, sa ne bata. Sunt sigur ca nu o sa practicam stitlul lui Danut Petrescu... autobaza. Sunt sigur ca diseara, Craiova va oferi un joc spectaculos si sunt ferm convis ca nu vom pierde. Si asta nu pentru fcsb, ci pentru ONOAREA NOASTRA.

st.il.
st.il.  •  15 Mai 2022, 16:34

În această seară voi fi suporterul oltenilor, chiar dacă nu sunt fan fcsb/steaua sau cum s-o numi !...

doubleti
doubleti  •  15 Mai 2022, 16:31
Postat de caravela pe 15 Mai 2022, 13:06

sunt fan Universitatea Crsaiova dar as vrea sa piarda in seara asta. Prea s-a oparit media gigista, cate artoicole antiCraiova s-au scris, articole de o josnicie fara margini, atacuri la jucatori, vezi ultimul caz al lui Bancu etc. Sa se termine odata circul asta gretos din lupta intre cfr si fcsb.

Presa ***, va continua sa scrie in continuare urat de Craiova. Comentatorii pro-fcsb la fiecare meci al Craiovei vor continua s-o denigreze si sa comenteze mereu pe langa subiect, scotand in evidenta doar nereusitele acestei echipe, nu si lucrurile frumoase pe care ea le produce intr-un meci si sunt multe astfel de ocazii. Apropo, nici dupa 3 zile n-am vazut vreun ziarist care sa rectifice "eroare" propagata in eter cum ca in minutul 5 a fost penalty pentru Sepsi. REPET: IN MOMENTUL "INFRACTIUNII" MINGE NU SE AFLA IN JOC. DECI IN NICIUN CAZ NU SE PUTEA ACORDA PENALTY. Dar nu conteaza, stirea eronata a fost propagada in spatiu si lasata impresia ca a fost favorizata CRAIOVA. IN schimb niciun cuvant despre penalty-ul la Markovic si despre intrarea de rosu a lui Paun la Gustavo sanctionat doar cu galben. Si toate astea petrecute la 0-0. Oare cum se termina meciul cu 1-0 pentru Craiova si cu un Sepsi in 10 oameni de prin minutul 45? Asa ca nu conteaza ca toata presa *** "ne implora" sa jucam corect, noi trebuie s-o facem pentru ONOAREA NOASTRA.

doubleti
doubleti  •  15 Mai 2022, 16:20
Postat de vivi.napoca1_ pe 15 Mai 2022, 12:48

Dacă vrei sa-ti dai arama pe fata de *** acum ai ocazia sa rezolvi aceasta dilema ,ca în loc sa fiți pe locul 2 ,lejer acum a-ti pierdut și cupa cu combinațiile voastre !?

In cazul acesta, se scrie "ati". Stiu, scoala este obositoare, nu toti au rezistat la orele de gramatica.