FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - FCSB

EXCLUSIV Rusescu, contrariat în direct: „Greșeli inexplicabile la FCSB. Rapid văd că face nuntă înainte de termen”

Rapid - FCSB 4-0. Raul Rusescu, expertul GSP Live, a comentat înfrângerea roș-albaștrilor de pe Arena Națională. +49   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 09 martie 2024 22:32 / Actualizat duminica, 10 martie 2024 00:14

El a fost contrariat de greșelile celor de la FCSB, însă i-a taxat pe cei de la Rapid pentru modul exuberant în care s-au bucurat.

VIDEO. Raul Rusescu, după Rapid - FCSB: „Greșeli inexplicabile”

„E greu de explicat ce s-a întâmplat în repriza a doua. Prima a fost echilibrată, nu mergeau în direcția asta. Am văzut greșeli inexplicabile, așa s-a ajuns la scorul ăsta.

După cum s-a derulat repriza a doua, în care nu știu ce s-a întâmplat, începe play-off-ul cu Rapid care face nuntă. Se bucură înainte de termen, diferența e de 4 puncte pentru FCSB. Steaua va trebui să își revină. Jucătorii să accepte înfrângerea aceasta”, a declarat Rusescu, la GSP Live.

Este bine venit acest duș rece. Cred că suntem băieți inteligenți și putem gestiona această situație. Am intrat motivați, dar nu ne-a ieșit nimic. Au fost niște goluri pe care le-ați văzut și voi. A venit bine înaintea play-off-ului, să revenim cu picioarele pe pământ. Luasem viteză, credeam că e totul roz

- Florinel Coman, extremă FCSB

Clasamentul play-off-ului (după înjumătățire)

** mai are de disputat un meci

Mircea Lucescu, după Rapid - FCSB: „Nu asta e diferența dintre echipe”

„Nu a fost chiar atât de ușor pentru Rapid. Steaua a jucat bine în prima repriză. Superioară în joc și în acțiunile de atac. Golul Rapidului i-a obligat pe steliști să iasă la joc. Contraatacuri bune ale rapidiștilor. 4-0 e prea mult, nu asta e diferența dintre echipe. Diferența a fost făcută de disponibilitatea jucătorilor de a da tot. Au făcut meciul sezonului.

Totul se decide în play-off, care va fi foarte interesant. Steaua va fi o altă echipă în play-off. Dar acesta e un meci de referință, pentru ambele echipe. Rapid și-a dat seama cum să joace cu Steaua. Rrahmani a fost extraordinar”, a declarat Lucescu, la finalul meciului.