FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

S-a supărat pe Brănescu » Andone îi impută portarului titular golul primit în Derby

Brănescu e împrumutat de Juventus pe două sezoane, până în iunie 2018 // Foto: Alex Nicodim

Articol de - Publicat miercuri, 24 august 2016 00:00

E posibil ca, în jocul cu Mediaș, Laurenţiu să fie înlocuit de Penedo sau Cobrea.

În prima repriză a partidei Steaua- Dinamo, 1-1, "câinii" au avut o evoluţie bună, reuşind să deschidă scorul prin Dorin Rotariu. În minutul 17, golul egalizator a venit din gheata lui De Amorim, debutant în tricoul roș-albastru. Acesta a şutat pe jos, de la aproximativ 20 de metri, de lângă Romera.

Conform surselor Gazetei, antrenorul Ioan Andone a fost extrem de deranjat de golul primit, considerând că Laurenţiu Brănescu ar fi trebuit să respingă şutul. Deşi execuţia a fost de la depărtare, portarul de 22 de ani împrumutat de la Juventus a plonjat târziu şi astfel Derby-ul s-a terminat indecis.

Andone ar fi discutat deja cu staff-ul tehnic ca la meciul de vineri, cu Gaz Metan, să apere unul dintre ceilalţi doi goalkeeperi din lot, Jaime Penedo, 34 de ani, sau Alberto Cobrea, 25 de ani.