FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB

CFR CLUJ - FCSB. Edi Iordănescu, două schimbări în primele 8 minute! Pierdere importantă pentru campioană

Mario Rondon +7   FOTO
Mario Rondon

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 decembrie 2020 21:20 / Actualizat duminica, 13 decembrie 2020 22:19

Edi Iordănescu a făcut două schimbări până în minutul 8 al partidei dintre CFR Cluj și FCSB.

Titular pentru a îndeplini regula U21, Andrei Dodi Joca a fost scos de pe teren încă din minutul 3. În locul acestuia, Edi Iordănescu a decis să îl trimită pe teren pe Alexandru Chipciu, un jucător mult mai experimentat pentru o astfel de partidă.

CFR CLUJ - FCSB. Rondon s-a accidentat

A două schimbare a meciului a venit în minutul 8, când Mario Rondo a fost schimbat după ce a suferit o accidentare la piciorul drept. În locul acestuia, a fost trimis în teren atacantul slovac Jukub Vojtus.

La pauză, Edi Iordănescu a decis să mai facă două schimbări. Pe teren au fost trimiși Ovidiu Hoban și Cristi Manea, înlocuindu-i pe William Soares și Mateo Susic.

Toate detaliile despre CFR Cluj - FCSB, AICI

VIDEO. Suporterii lui CFR Cluj, spectacol pirotehnic înaintea derby-ului cu FCSB

Citește mai multe știri din Liga 1:

FCSB a cerut penalty în minutul doi! CFR Cluj, iertată de o lovitură de pedeapsă?

CFR Cluj și Craiova se bat pentru un supertransfer din Liga 1! Ce mutare se pregătește în această iarnă