FOTBAL  »  Superliga  »  SPORTUL-GLORIA 4-2

Selymes: "Nu mi-a plăcut apărarea, Moraes a făcut ce-a vrut cu fundaşii noştri"

Articol de GSP - Publicat luni, 09 august 2010 00:00

Antrenorul echipei Sportul Studenţesc, Tibor Selymes, a declarat, după victoria din meciul cu Gloria Bistriţa, scor 4-2, că probleme formaţiei sale nu sunt în atac, ci în apărare.

"A fost un meci cu două reprize diferite, însă pentru prima repriză trebuie luată în calcul şi căldura. Nu mi-a plăcut aşezarea în teren, mai ales în centrul apărării, acolo unde Moraes a făcut ce a vrut cu fundaşii noştri. În repriza a doua situaţia s-a schimbat, iar Moraes nici nu a mai atins balonul.

Sunt primele trei puncte, am mai urcat puţin clasament, însă pentru noi urmează meciuri grele. Pentru noi problemele nu sunt în atac, ci în apărare. Toată lumea îi ştie pe Bălan şi Varga şi sper să mă bazez cît mai mult timp pe ei, însă pentru binele lor sper să-şi găsească o echipă la care să joace. Au valoare şi pot evolua în orice campionat din lume", a spus Selymes, conform Mediafax.