FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CHINDIA 3-1

SEPSI - CHINDIA 3-1 // VIDEO » Leo Grozavu bifează o nouă victorie și o depășește pe Dinamo în Liga 1

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 decembrie 2019 16:45

Sepsi a învins-o pe Chindia Târgoviște, scor 3-1, într-un meci din etapa a 22-a din Liga 1, după ce dâmbovițenii au condus cu 1-0.

Formația lui Viorel Moldovan a deschis scorul în minutul 22 prin Ivancic, dar a fost egalată cinci minute mai târziu după penalty-ul executat de Vașvari.

Florin Ștefan a adus gazdele în avantaj în minutul 77, iar Dylan Flores a stabilit scorul final în minutul 86.

Sepsi a urcat pe locul 8 în Liga 1, cu 28 de puncte, în timp ce Chindia ocupă poziția a 12-a, cu 21 de puncte.

SEPSI - CHINDIA 3-1

Echipele de start

Sepsi (4-3-3): Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, F. Ștefan - Fulop, Vașvari, Deaconu - Carnat, Safranko, Ștefănescu
Rezerve: Fejer, Barisic, Gal-Andrezly, Flores, Velev, Karanoivc, Csiszer
Antrenor: Leo Grozavu

Chindia (3-4-1-2): Aioani - Benga, Dudea, Leca - Yameogo, Novac, Bic, Negrea - Rață - Neguț, Ivancic
Rezerve: Burlacu, Șerban, Ioniță, Dumitrașcu, Dinu, Pițian, Moldovan
Antrenor: Viorel Moldovan

Stadion: „Municipal”, Sf. Gheorghe

Arbitru: Adrian Cojocaru (Galați) / Asistenți: Mihai Marica (Bistrița) și Alexandru Vodă (Alba)

VIDEO // Sepsi, motivată în săptămâna premergătoare meciului

Vezi și:

Grozavu a învins Dinamo, dar nu se gândește la play-off: „Urmează meciul cu Chindia. Moldovan abia așteaptă să mă bată”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!