FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI

Sepsi și Csikszereda, amical în „fereastra” echipelor naționale

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a disputat un meci amical cu divizionara secundă FK Csikszereda Miercurea Ciuc, sâmbătă, profitând de „fereastra” din final de martie dedicată echipelor naționale. Scorul a fost egal, 1-1 (0-0).

Articol de - Publicat duminica, 27 martie 2022 01:48 / Actualizat luni, 28 martie 2022 02:06

Szilard Bujdoso a deschis scorul pentru harghiteni, în minutul 78, iar Marius Ștefănescu a egalat pentru Sepsi, în minutele de prelungire.

Generații risipite: suntem locul 1 la irosit fotbaliști! Două argumente că România pierde talent după talent + cum stăm în raport cu țările din Est
ROMÂNIA

Sepsi și Csikszereda, remiză în amical

Cristiano Bergodi a folosit o formulă experimentală, cu mulți jucători care au evoluat mai puțin în ultima vreme, în campionat, „grosul” titularilor intrând pe parcusrsul reprizei secunde.

Sepsi: Began – Dimitrov, Bălaşa, Tincu, Ispas – Vașvari, Fofana – Matthias, Fülöp, Golofca – Luckassen. Au mai intrat: Ştefănescu, Aganovici, Bărbuț, Păun, Mitrea, Ninaj și Tudorie.

Sepsi se pregătește pentru meciul cu Academica Clinceni, de luni, ora 18:00, din runda cu numărul 3 a play-out-ului.

VIDEO Dumitru Dragomir nu are milă de fotbaliștii naționalei

EXCLUSIV Detaliul care poate deraia CFR Cluj » Dan Petrescu, forțat să gestioneze criza

EXCLUSIV Dusan Uhrin Jr. are probleme cu Steliano Filip » De ce ar putea rata meciul cu Chindia