FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC BOTOȘANI

VIDEO+FOTO Sergiu Buș, ratare incredibilă în FCSB - FC Botoșani » Man l-a salvat pe respingere

Sergiu Buș (28 de ani) a ratat o șansă rarisimă în minutul 29 al partidei dintre FCSB și FC Botoșani. FOTO: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 noiembrie 2020 21:29 / Actualizat sambata, 07 noiembrie 2020 22:33

FCSB - FC Botoșani e liveTEXT AICI

FCSB s-a văzut condusă din minutul 19 al partidei cu FC Botoșani, când Florescu îl învingea pe Andrei Vlad cu un șut de la distanță. Elevii lui Toni Petrea au reacționat imediat. La următoarea urcare în ofensivă, Dennis Man avea să egaleze. Faza care a dus la gol este una comică.

Sergiu Buș, ratare incredibilă în FCSB - FC Botoșani

Șeroni, fundașul central al Botoșaniului, a pierdut mingea la 10 metri de propria poartă. Olimpiu Moruțan l-a deposedat și a pasat în fața porții, unde Sergiu Buș era nemarcat. Atacantul gazdelor a trimis inexplicabil în bară, dintr-o poziție ideală. Mingea a sărit cu șansă la Dennis Man, care din a doua încercare a trimis-o în plasă.