FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

SEVILLA - CFR CLUJ // VIDEO Dan Petrescu și jucătorii s-au întors la Cluj » Primiți ca niște eroi la aeroport

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 februarie 2020 23:32

CFR Cluj a revenit în țară după remiza obținută la Sevilla, scor 0-0 (în tur 1-1), în returul „șaisprezecimilor” din Europa League. Staff-ul campioanei a fost întâmpinat de un grup important de fani.

CFR Cluj a fost aproape de o victorie senzațională în Spania. Păun chiar a trimis mingea în poartă în minutul 82, dar arbitrul înfruntării a anulat golul din cauza unui henț remarcat de VAR la Traore.

Fanii clujeni au apreciat prestația „feroviarilor” și le-au pregătit o surpriză. Aproximativ 100 de persoane și-au făcut apariția pe aeroport și au scandat minute bune alături de favoriți.

CFR Cluj - Astra, etapa I în play-off

Elevii lui Dan Petrescu nu au foarte mult timp liber. CFR Cluj debutează luni, de la 20:30, în play-off. Adversara „feroviarilor” în prima rundă va fi Astra Giurgiu, ocupanta locului 6.

VIDEO // Dan Petrescu acuză VAR

Vezi și:

Gigi Becali, atac la Dan Petrescu după Sevilla - CFR Cluj: „Plânge ca bocitoarele și face circ! Așa ne place nouă să ne facem de râs”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!