FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - FCSB

FOTO Sperietură pentru FCSB! Darius Olaru, înlocuit în prelungirile primei reprize

Articol de - Publicat duminica, 16 iulie 2023 22:37 / Actualizat duminica, 16 iulie 2023 22:49

Darius Olaru (25 de ani) a fost înlocuit cu Malcom Edjouma (26 de ani) în prelungirile primei reprize din FCU Craiova - FCSB, la scorul de 0-2.

În minutul 35, Darius Olaru s-a ciocnit de William Baeten, un duel pentru minge la centrul terenului. Mijlocașul celor de la FCSB a rămas căzut pe gazon și a cerut îngrijiri medicale.

Prima mare controversă a sezonului din SuperLigă » Faze identice, decizii total opuse în meciurile lui FCSB și Rapid
FCU Craiova - FCSB

Darius Olaru, accidentat în FCU Craiova - FCSB

Olaru a acuzat dureri în zona șoldului, a fost tratat de staff-ul medical al bucureștenilor, apoi a revenit pe teren.

Sperietură pentru FCSB! Darius Olaru, înlocuit în prelungirile primei reprize
Momentul accidentării lui Olaru / FOTO: Captură TV @Digi Sport 1

Darius a mai sprintat de câteva ori, dar în minutul 45 a cerut schimbare. I-a predat banderola lui Adrian Șut și i-a lăsat locul lui Malcom Edjouma.

Lovitura lui Olaru nu a părut foarte gravă, dar Elias Charalambous și Mihai Pintilii n-au vrut să riște nimic. Pentru FCSB se apropie primele teste importante ale sezonului, derby-ul cu Dinamo, programat sâmbătă, 22 iulie, și turul cu CSKA Sofia, din preliminariile Conference League, pe 26 iulie.

VIDEO. Cum a deblocat Miculescu tabela în FCU Craiova - FCSB

Panduru a văzut „11”-le FCSB-ului cu FCU Craiova și contestă 3 titulari: „Nu sunt convins de ei”
FCU CRAIOVA - FCSB
UPS :) FCSB l-a „sacrificat” pe Dawa » Ce echipă a anunțat pentru meciul cu FCU Craiova

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping