Alte știri din fotbal
Ce răsturnare! Cu sabia falimentului deasupra capului, clubul din Liga 2 evită dezastrul după întâlnirea de luni: „Mesajul este clar”
0
Două transferuri în Superliga » Era văzut „noul Ronaldo”, dar acum ajunge în România
0
Florin Prunea: „Ei fac echipa perfectă în Liga 1”
0
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
0
Știri din fotbal internațional
FCSB, o singură miză pentru cu Fenerbahce » Cum poate arăta primul „11”
0
Ziua decisivă în Liga Campionilor » Aflăm toate echipele calificate în optimi și în play-off
0
Cristi Chivu, întrebat înainte de Dortmund - Inter: „Liga Campionilor și Serie A, este posibil?”
0
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
22
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Ilie Bolojan a recunoscut pentru prima dată că nu exclude un guvern ...
Libertatea
Pereți desenați, gumă pe mobilier, pături arse – un cabanier explică de ce ...
Adevărul
„Îl pregăteam pentru Liga Elitelor” » Dezvăluiri despre problemele neștiute ...
GSP SPECIAL
Anders Aslund, fost consilier al lui Boris Elțîn și expert în geopolitică: ...
Libertatea
@botizan: da, asta e posibil. ca unele cluburi sa primeasca pe langa echipament si bani. nu stiu insa daca e si cazul cluburilor romanesti. barcelona de ex e clar ca primeste si bani de la nike, pe langa echipament pt echipa si pt toata academia
Pai rochie de 7000 cine isi permite ?... poate doar Davero
@bando': in ceea ce priveste italia, da-mi voie sa te contrazic. cand am fost prima data acolo am fost efectiv socat sa vad magazinele tuturor producatorilor renumiti in orase de 30k de locuitori. am vazut la gucci in vitrina o rochie de 7k euro si incaltari de 3k. nu e orasel p-acolo care sa n-aiba nike, adidas, iar de brandurile it (care sunt cam 70 din totalul brandurilor vestimentare europene) nici nu mai vorbesc
asta asa e. am fost acum 2 ani in tara. am vazut prin mall'uri 1-2 milioane un tricou panarama. in domeniul de haine sport, germania e cea mai tare. sunt si ieftine. la polul opus mi se pare italia...desi e supranumita tara modei, cu banii in buzunar si nu gasesti niste haine de doamne ajuta sa cumperi.
Nu am zis ca platesc ...am zis ca sunt platite cluburile de firmele respective de articole sportive
@botizan: nici unul din cluburile enumerate de tine nu plateste pt echipament. daca ar plati, n-ai mai vedea reclamele firmelor pe panoul de la conferinte, pe banca de rezerve sau pe marginea terenului. e schimb pe schimb, sa zicem
@valy: o sa razi, dar chiar sunt preturi ca acolo, uneori chiar mai mari, chiar daca aici salariul minim e mult mai mic decat acolo. asta e una din anormalitatile ce defineste, din pacate, romania. ti-o spune unul care a circulat mult prin europa. ba mai mult, romania e singura tara din ue care nu are stabilit un plafon maxim al adaosului comercial pentru brandurile vestimentare. de asta de multe ori preturile sunt mai mari ca afara.
Exact si patronul inditex e printre cei mai bogati oameni din domeniul vestimentar
Eu cred ca si Rapid Steaua si Dinamo sunt platite ...chiar si CFR , ca le poarta la aia echipamentul Rapid e singurul care are Puma nu ? ... si CFR Joma ... si le plateste in functie de cota clubului ... ii obliga sa poarte echipamentul si la conferinte de presa sedinte foto , sa joace cu mingile lor .. bla bla
@botizan: zara e doar o parte din inditex grup din care mai fac parte p&b, bershka, stradivarius si massimo dutti. ultimul e chiar ok, sunt haine pe stilul italian, un pic mai elegante.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.