FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - DINAMO, AZI, 21:30, DIGI, DOLCE, PROTV, GSP.RO

Steaua și Dinamo, amendate pentru incidentele de la meciul din play-off

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 aprilie 2016 17:21

Steaua și Dinamo au primit amenzi din partea Comisiei de Disciplină a LPF după incidentele care au avut loc la ultima întâlnire dintre cele două, în etapa a șasea din play-off.

Roș-albaștrii au primit o amendă de 10.000 de lei, în timp ce Dinamo a fost sancționată cu 5.000 de lei.

Meciul disputat pe Arena Națională, în data de 10 aprilie, a fost întrerupt în minutul 22 din cauza torțelor aruncate spre teren de fanii steliști. Partida a fost reluată două minute mai târziu.

Steaua și Dinamo au terminat la egalitate meciul din etapa a șasea a play-off-ului, scor 1-1. Cele două echipe joacă în această seară, de la ora 21:30, pe Arena Națională returul semifinalelor Cupei României.