FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Steaua transferă ca pe bandă » Asta e echipa cu care atacă titlul în 2012!

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 decembrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 24 decembrie 2011 20:25

Steaua continuă să lovească pe piaţa transferurilor. Ultima lovitură este Gabriel Machado, atacantul fiind împrumutat pentru 6 luni de la U Cluj.

"Roş-albaştrii" au renunţat în această iarnă la George Galamaz şi Ifeanyi Emeghara, ambii devenind liberi de contract, întărindu-se deja cu 4 nume noi. Vlad Chiricheş (Pandurii), Alexandru Chipciu (FC Braşov), Ovidiu Dănănae (Tom Tomsk) şi Gabriel Machado (U Cluj) sînt jucătorii care deja au fost transferaţi oficial.

Steliştii însă nu se opresc aici şi pregătesc alte surprize pentru suporteri. Deja au ajuns la o înţelegere cu FC Vaslui pentru transferul lui Wesley, dar mai trebuie să îi ofere şi un contract pe măsură brazilianului. În plus, "roş-albaştrii" vor încerca să-l aducă şi pe Laszlo Sepsi de la Poli Timişoara, dacă transferul lui Iasmin Latovlevici la Saint Etienne se va concretiza.

Steaua în 2012: Tătăruşanu - DĂNĂNAE, CHIRICHEŞ, Geraldo, Brandan - CHIPCIU, Bourceanu, Cr. Tănase - MACHADO, Rusescu, Nikolici

Citește și:
Notele GSP la Dinamo - Craiova: există un scut protector, un jucător care a scos sufletul din adversari și un om-cheie cu nota 9!
Superliga
Notele GSP la Dinamo - Craiova: există un scut protector, un jucător care a scos sufletul din adversari și un om-cheie cu nota 9!
Scene oribile la Dinamo - Craiova! Istvan Kovacs a oprit meciul
Superliga
Scene oribile la Dinamo - Craiova! Istvan Kovacs a oprit meciul
„Maimuța asta zici că-i arc” » Prunea a vrut să facă un compliment, Radu Naum i-a cerut să schimbe expresia
Superliga
„Maimuța asta zici că-i arc” » Prunea a vrut să facă un compliment, Radu Naum i-a cerut să schimbe expresia
I-a murit tatăl, 7 luni mai târziu fratele, și a decis să-și încheie cariera de succes » Fostul internațional este astăzi grădinar
Campionate
I-a murit tatăl, 7 luni mai târziu fratele, și a decis să-și încheie cariera de succes » Fostul internațional este astăzi grădinar
Wizz Air anulează în România două rute
Profit.ro
Wizz Air anulează în România două rute
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

În iulie 2026, un vlogger a petrecut o zi Cernobîl » Șocat de ce a găsit la bazinul de înot al „orașului fantomă”

O minge în cap i-a schimbat destinul! Cum a ajuns Ștefania Uță campioană europeană și speranța României la Jocurile Olimpice


Comentarii (28)
adiysteaua
adiysteaua  •  26 Decembrie 2011, 23:52

la ce ai zis o sa raspund foarte simplu si concret noi macar avem aceste amintiri pe cind voi si ceilalti ramaneti doar cu comentariile si cu frustrarile. an nou fericit , sarbatori fericite si ne vedem pe pro tv la primavara: STEAUA este numai una

somn
somn  •  25 Decembrie 2011, 09:06

Ma apuca rasul cand ii vad pe tiiiiiiiii si javre cum se dau de ceasul mortii ca se discuta numai de Steaua. Pai de cine ar trebui bai netotilor sa se vorbeasca decat de cea mai iubita echipa din Romania, este singura care produce bani si cand nu joaca. Cand se vorbeste de rapid si dinamo, toti schimba canalul, deci produc paguba.

imperator.us
imperator.us  •  25 Decembrie 2011, 09:03

Bine ca nu l-ati bagat pe Chipciu in poarta .

Vezi toate comentariile (28)
Comentează