Pacat ca nu avem o reluare decenta a faultului lui Steliano F. Toti s-au concentrat pe contactul de la nivelul picioarelor, dar Filip a lovit la nivelul gatului. Si pentru asta merita rosu direct.

catalin.palcu
catalin.palcu  •  12 Septembrie 2021, 23:12
Postat de cirus11 pe 12 Septembrie 2021, 23:05

Pe urma a ignorat 2 eliminari in repriza a 2-a in compensatie... Oricum asteptarile de la arbitri in Romania sunt 0 dar asta e vazut ca top-class de UEFA, nu?

hai ca am vazut ca esti baiat istet. ce compensatie mai e aia la 5 sau 6-0? iei o decizie complet anti Dinamo la 0-1 si inclini complet si iremediabil balanta jocului, iar apoi la 5-0 faci pe generosul? cand oricum nu mai conteaza ! putea sa ne acorde si 2 penaltiuri si sa dea afara 2-3 oameni de la voi, ca partida era jucata. daca era invers, nu mai aveam ce comenta, adica o eliminare corecta cand deja eram condusi cu 5-0. iar Filip e vanat de arbitri la meciurile cu FCSB, desi nu-mi aduc aminte sa fii accidentat serios pe nimeni ! e adevarat ca e prea energic uneori, prea repezit, nu-si calculeaza interventiile, dar totusi nu e motiv sa-l elimini. Ovidiu Popescu a facut in primavara 16 faulturi in acelasi meci la Fabbrini si nu a luat un galben !

florar
florar  •  12 Septembrie 2021, 23:08

Porumboiu spune că a fost penalty clar la Popescu....Păcat că CFR nu l a ofertat și pe Porumboiu....

catalin.palcu  •  12 Septembrie 2021, 23:05

am ajuns ca ii iau fecesebistii apararea lui Kovacs. okay, dar sa nici nu mai indrazniti vreodata pe forumurile aste sa va plangeti de el, ca va fura, ca e omul CFRului samd. n-ai cum justifica decizia lui Kovacs. a, sunt de acord ca ori cu Filip ori fara el, tot ne luam bataie rau de tot. hai poate scapam cu 3-4, tot rusinos de altfel. dar sa justifici nejustificabilul nu inteleg

cirus11
cirus11  •  12 Septembrie 2021, 23:05

esperales
esperales  •  12 Septembrie 2021, 23:00
Postat de Iris Cristian Jucan pe 12 Septembrie 2021, 22:33

Stimati jurnalisti si comentatori , Steliano Filip intr-adevar trebuia sa primeasca galben la fault , dar, arbitrul si anume Kovacs a avut o rafuiala mai veche de cateva minute cu Steliano , atunci cand Steliano Filip a pretins ca a fost faultat Kovacs a facut semn sa se ridice de jos iar Steliano ( smardoi) Filip la injurat pe Kovacs , aici a gresit ca trebuia sa opreasca meciul ii dadea galben si asta era , din cauza asta Kovacs la asteptat sa faca ceva si a cumulat cartonasele ( proasta decizie dealtfel) . Dar are acoperire conform regulamentului. O seara frumoasa.

Și cam care e acoperirea aia a regulamentului? Că îl ții minte că trebuia să îi dai galben cândva și i le dai pe toate odată deși nu există contact!? :)) sau că arăți 5 min de prelungiri dar tu dai penalty în min 96?

catalin.palcu  •  12 Septembrie 2021, 23:00
Postat de Nicolae Grecu pe 12 Septembrie 2021, 22:39