Alte știri din fotbal
Cristiano Bergodi despre adversara din Norvegia pentru retur: „Poate câștiga campionatul în România”
0
FC Argeș - Petrolul, duel din etapa a doua din Superliga » Echipele probabile + cotele
0
UTA - Oțelul deschide runda #2 din Superligă » Echipele probabile + cele mai tari cote
0
Dinamo a anunțat 5 plecări dintr-un foc cu o zi înaintea derby-ului cu Craiova
3
Știri din fotbal internațional
Valentin Costache, salvator la Chișinău » A marcat golul care păstrează speranțele calificării
0
Oprit la volan de două ori în câteva ore și depistat pozitiv la droguri » Probleme pentru jucătorul de la Mondial
0
Soția lui Andrei Ivan a încins Instagramul din Vietnam. Apariția provocatoare care a atras toate privirile
0
Înainte să se facă de râs cu Auda, Târnovanu a ironizat alți portari: „Ăia n-au mâini”
6
Lifestyle
Soția lui Andrei Ivan a încins Instagramul din Vietnam. Apariția provocatoare care a atras toate privirile
0
Ce au furat hoții din locuința Wandei Nara: „Direct în dormitor, șocul vieții mele!”
3
O oră cu șalupa până într-o altă lume » Reportaj GSP din Mila 23, satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin
3
Haaland și-a sărbătorit a 26-a aniversare pe iaht, alături de Isabel: „Viața s-a schimbat și îmi place!”
1
Radu Miruţă dezminte că ar fi plătit 2.500-2.700 de euro pe noapte, în ...
Libertatea
Planul secret pentru „Santinela NATO” la Marea Neagră. Obstacolul ...
Adevărul
O oră cu șalupa până într-o altă lume » Reportaj GSP din Mila 23, satul ...
GSP SPECIAL
Cutremur vineri dimineața în România: unde s-a produsul seismul
Libertatea
Nu merita nici salarii , sa nu mai vorbim de prima!!
ei nu pot sa bata pe cehlaul nici in tur nici in retur, pierd cu gloria acasa, fac egal cu u cluj acasa, nu bat la iasi, nu bat la chiajna, dar vor prime
Mi-e ca au scapat de dracu si au dat de ma-sa, cu Negoita asta. @cpt.ahab, nu prea e inspirat, doar daca e un mijloc de motivare a echipei. Daca le intra in cap jucatorilor ideea ca isi iau salariile sau primele doar daca bat pe cineva, la 1-0 pt echipa adversa, pui presiune mare pe ei si s-ar putea sa ai parte de un mare dezastru.
Eu nu cred ca dupa ce au batut Bistrita cu golurile lui Rusandu si nu au reusit sa invinga Ceahlaul lui Radu Petrescu, jucatorii lui Dinamo au tupeul de a mai vorbi de bani in vestiar. De prime sa vorbeasca abia dupa ce vin in vestiar la sfarsitul meciului cu Steaua (bineinteles daca vor castiga). Salariile, de bine de rau, le vor primi, insa cel mai important este sa le merite, ceeace in ultimile 2 meciuri nu s-a intamplat.
Din pacate asta e echipa pe care Negoita a preluat-o. Toti jucatorii buni din Liga I au ajuns la Steaua, majoritatea dintre ei directionati de Badea (Chiriches, Parvulescu) si de catre Borcea ( Rusescu, Chipciu). Daca nu vor fi adusi jucatori de valoare de afara, Dinamo se va baza tot pe jucatorii tineri de la echipa a II-a, echipa ce abia se poate mentine in liga a II-a. Din pacate, jucatorii buni din Liga I costa deja peste milionul de euro si nu cred ca se vor cumpara jucatori cu asa pret mare de catre Negoita.
Uite ma ce tupeu au ei, pana cat ati jucat pe burta goala, parca jucat mai bine, cand s-au achitat salariile restante, ati inceput sa jucati ca dracu, jucati fotbal, faceti performanta, si apoi sa vreti salarii, pai voi pacaliti fotbalul si vreti sa fiti si platiti pentru asta? Vad ca v-ati invatat sa alergati ca prostii pe teren fara sa faceti ceva, si la final sa va luati banii, nu va e rusine ? jucati la Dinamo, o echipa cu nume in Romania, numai pentru istoria clubului ar trebui sa va dati viata pe teren, mercenarilor.
Prima aia e ca rechinul de 20 de metri !!!!! Toti au auzit ca exista dar n-a vazut-o nimeni :))))))
ce "comedie" de echipa......nimeni nu le-a spus ca banii pentru a-i premia, s-au dus la arbitrii de la bistrita ? daca ar fi jucat si castigat pe bune, ar fi luat banii, dar asa....de unde sa scoata si negoita atatia bani ? a bagat 7 mil. euro si s-a ales cu Dinamo II in Liga I. asta da promovare. daca nu-i da afara pe toti in vara......inseamna ca nu e afacerist ci doar masochist. pentru ce a mai ramas de jucat din acest sezon, propun doar sa le confiste gelul de par, sa-i tunda zero si sa le rada barbitele ....ca de jucat fotbal, n-au absolut nicio sansa.
nu cred ca are vreo treaba cu armata, in octombrie s-a facut de ras,nici nu stia cand e ziua armatei! tu l-ai vazut pana acum laudandu-se vreo specialitate profesata? cel mult o fi fost vreun amarat civil angajat la popota la spalatul veselei.... oricum,la cate baliverne a afisat pana acum e incompatibil cu onoarea de a fi cadru militar.
Comenteaza despre articol , bai cacatelule !!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.