Alte știri din fotbal
Basarab Panduru i-l propune lui Hagi la națională: „S-ar putea să rămână!”
1
Nistor nu-și explică motivul pentru care a căzut transferul: „E un pic dubios, dar în iarnă pleacă sigur”
1
Marius Șumudică a tunat după înfrângere: „Rușinos, de Divizia C! Nu se poate așa ceva”
12
Florin Maxim, după ce i-a stricat debutul lui Șumudică la CFR Cluj: „Va fi o nucă tare”
1
Știri din fotbal internațional
Singurul motiv de bucurie pentru Dan Șucu în acest weekend
0
Nu va uita prea curând debutul: două assist-uri și „roșu” direct în prima repriză pentru cvadruplul campion al României
0
Echipa lui Rareș Ilie a produs ȘOCUL începutului de sezon în fotbalul european! Imagini dezolante pe stadionul legendar
0
Horațiu Moldovan a debutat pentru noua echipă pe un teren ostil
0
Lifestyle
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
0
Bernadette Szocs s-a relaxat la piscină: „Sărutată de soare”
8
Anamaria a aflat decizia judecătorilor în procesul cu superstarul Luka Doncic: ce se întâmplă cu cele 50 de milioane de dolari
2
O familie de români a mers 100 de kilometri cu fiul mort pe bancheta din ...
Libertatea
Prețul dragostei și al carierei. Cum monitorizează Partidul Comunist Chinez ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Noi precizări ale CCR despre discuția dintre Simina Tănăsescu și Ilie ...
Libertatea
E o coarda, conform spuselor unui coleg de-al lui de breasla.. Mirce Rednic :)
Antrenorul Astrei este tehnician al fotbalului sau impresar?
Totusi din cei 800-1200 care in Bucuresti sunt,hai sa fim realisti, undeva la 2000, daca nu mai mult, reusesc sa cheltuiasca zilnic 10-15 lei pe bautura si/sau tigari dar nu isi pot perminte 40-50 lei lunar ca sa mearga la meci? Trebuie a facem diferenta dintre suporteri si privitori de rezultate si iubitori de statistici.
:))) Ok. Dormi linistit! Steaua este cea mai populara si iubita din Romania si are milioane de suporteri in toata tara.
Pai cum marea majoritate a populatiei are un venit mediu de 8-12 mil cred ca la multi le-ar fi aproape imposibil sa mai plateasca o supra taxa pt meciurile de fotbal.Vezi ca s-a incercat cu upc-ul si lookul lui paskany si au avut super incasari.
Sa-ti spun ceva despre statisticile din Romania : 90% dintre ele sunt egale cu zero. Am avut cunostinte care au lucrat la recensamant si au inscris si mortii pentru ca nu iesea numarul dorit la primarie si se pierdeau bani la buget daca scadea populatia sub un anumit nivel, am avut cunostinte care completau hartiile si isi sunau cercul de cunoscuti sa se prezinte drept alte persoane daca erau sunate de in scopul verificarii daca acele chestionare s-au dat. Iti zic eu sa lasi balta statisticile si sa-mi zici cand ai vazut tu ultima data stadionul macar pe jumatate plin si nu juca echipa cu Dinamo sau Rapid. Suporteri sunt cei care merg la orice meci al echipei favorite. Ca statistic de vreo zece ani batem toate tarile europene la crestere echonomica si totusi prapastia dintre noi si tarile vestice este tot mai mare.
Exact. Sunt suporteri de rezultat deci marea majoritate nu poti sai numesti suporteri.Suporter e ala care renunta la o sticla sau dou de bere si un pachet de tigari pentru a cumpara un bilet la meci sau un tricou al echipei favorite sau pentru a plati un abonament la un canal tv care transmite meciurile. Pai daca se introduce la noi sistemul de PPV din Occident se duc dracului incasarile din drepturile tv. Nu am negat ca Steaua are cei mai multi suporteri ci faptul ca are milioane de suporteri.
Dupa cum spuneam... "Te rog studiaza putin inainte sa judeci si judeca inainte sa scrii ceva despre altii". Este o statistica, o evidenta numerica, omule! Accepta realitatea si stai linistit! E mai decent sa accepti o "infrangere", decat sa te faci mai rau de ras incercand sa o ascunzi.
Si cati suporteri exista in romania? Sau vrei sa spui ca toti locuitorii tarii sunt suporteri?
Era vb despre populatia Romaniei, mai Gica Contra! http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/mai-mult-de-jumatate-din-suporterii-romani-tin-cu-steaua-dinamo-rapid-si-cfr-sint-la-distanta-imensa-400738.html
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.