FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - DINAMO 1-2

Șumudică e în război cu antrenorul lui Dinamo: "Ce meci a văzut Contra? Dinamoviștii nu știau unde e careul Astrei"

Articol de GSP - Publicat marti, 11 aprilie 2017 14:01

Marius Șumudică, antrenorul Astrei, a fost extrem de deranjat de faptul că antrenorul lui Dinamo, Cosmin Contra, a spus că doar echipa alb-roșie a fost pe teren în meciul de ieri, câștigat de "câini" cu 2-1.

Șumudică l-a criticat pe Contra pentru declarațiile făcute, spunând că Astra a avut ocaziile mari mari în acest meci.

"A zis că doar o echipă a fost pe teren. Care? Când Daniel Niculae a scăpat singur cu Cerniauskas tot o echipă era pe teren? Sau când lovitura lui Fabricio a trecut la o palmă de vinclu. Dinamo, până în minutul 30, nu știa unde era careul nostru. Nu știu ce meci a văzut Contra.

Ne-au bătut, i-am felicitat și le-au urat baftă. Dar mi se pare deplasat să spui că a fost doar o echipă pe teren", a spus Șumudică la TV Sport ro.