FOTBAL  »  Superliga  »  ARESTAŢII REVIN ÎN FUNCŢII

Surpriză la FRF: Costică "Vîlcea" a intrat în Comitetul Executiv » Nevinovat pentru fotbal

Costică
Costică "Vîlcea" a intrat în Comitetul Executiv

Articol de GSP - Publicat luni, 13 februarie 2012 00:00 / Actualizat luni, 13 februarie 2012 15:47

Costică "Vîlcea", fostul şef al arbitrilor, este de azi membru în Comitetul Executiv al FRF, din poziţia de reprezentant al cluburilor din liga secundă, alături de Cornel Şvaiţer (FC Botoşani).

 

Gheorghe Constantin, ex-preşedinte al CCA, este acum preşedinte la Gaz Metan Severin, ocupanta locului 4 în Seria B2. El este judecat în stare de libertate pentru luare de mită şi trafic de influenţă. În aprilie 2009, Costică "Vîlcea" şi patronul lui FC Argeş, Cornel Penescu, au fost arestaţi pentru fapte de corupţie, după ce ultimul a fost interceptat cînd vorbea despre şpăgile date arbitrilor trimişi special la meciurile piteştenilor.

De asemenea, au fost arestaţi mai mulţi arbitri, ca Sorin Corpodean, Aurelian Bogaciu, Ionică Serea şi Marius Martiş, precum şi Marcel Lică, fost şef al arbitrilor şi observator federal. După cum au stabilit anchetatorii, Penescu solicita ce arbitru dorea să aibă la fiecare meci, iar CCA se executa imediat. La capătul mai multor luni de închisoare, instanţa le-a permis tuturor să fie judecaţi în stare de libertate, procesul aflîndu-se şi acum pe rol.

Reprezentantul fotbalului feminin în CEx va fi tot Marian Pălărie (CS FC Sporting Craiova). Reprezentantul cluburilor cu activitate exclusivă de copii şi juniori nu a fost desemnat din lipsă de cvorum.

 

 

Citește și:
Daniel Bîrligea, scos la vânzare » Impresarul atacantului de la FCSB, anunț major: „Pentru jumătate din sumă”
Superliga
Daniel Bîrligea, scos la vânzare » Impresarul atacantului de la FCSB, anunț major: „Pentru jumătate din sumă”
„Coșmarul” Craiovei a „spart” banca de ziua soției! » 300.000 de euro pentru cel mai nou bolid
Campionate
„Coșmarul” Craiovei a „spart” banca de ziua soției! » 300.000 de euro pentru cel mai nou bolid
De la Slatina, Claudiu Niculescu a numit principala favorită la titlu în Superliga: „E bună rău de tot”
Superliga
De la Slatina, Claudiu Niculescu a numit principala favorită la titlu în Superliga: „E bună rău de tot”
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Superliga
Fostul arbitru din Liga 1 a cumpărat un hotel din România cu 3,5 milioane de euro » Cum arată complexul și unde este situat
Scumpirea călătoriei cu STB. LISTA noilor tarife aflată pe masă
Profit.ro
Scumpirea călătoriei cu STB. LISTA noilor tarife aflată pe masă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Dan Negru, scandalizat de subiectul anului pe piața media din România: „Ca să vezi, trebuie să plătești!”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (13)
zarqa
zarqa  •  13 Februarie 2012, 17:24

Fotbalul nostru este o mocirlă, dar această MOCIRLĂ este tutelată de un grup MAFIOT care (poate) nu era complet- numeric. S-a recurs la (re)cooptarea lui "Vâlcea" pentru ca acesta să nu sifoneze în stânga sau în dreapta iar M.Sandu, Dtru Dragomir, V-tin Alexandru, Ad.Kassai să-şi facă treaba liniştiţi. Prin mai-iunie o să-l (re)vedeţi şi pe Fl.Prunea alături de acesti infractori. NIMENI şi nimic nu-i poate dărâma. Atunci să ne mai mirăm că nu facem un pas înainte ??!!

adialyssa
adialyssa  •  13 Februarie 2012, 15:45

dezolant.....

zagna
zagna  •  13 Februarie 2012, 15:15

ce citesc este, oare, adevarat? inseamna ca am inebunit, nu mai judec lucid, se intampla ceva cu mine in aceasta lume a fotbalului romanesc nu mai inteleg nimic! eu asa vad, josul e sus si susul e jos, spuneti-mi ca ma insel si ca e totul normal!?!?

Vezi toate comentariile (13)
Comentează