FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - INTER CURTEA DE ARGEŞ, AZI, ORA 16:00, GSPTV

Tănase a înscris cu Inter Curtea de Argeş primul său gol pentru Steaua

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 decembrie 2009 00:00

Transferat înaintea acestui sezon de la FC Argeş, Cristi Tănase a înscris primul său gol în tricoul roş-albaştrilor în această seară, în meciul cu Inter Curtea de Argeş. Piteşteanul a marcat în minutul 72, cînd tabela arăta 2-2.

Intrat în minutul 60 în teren în fluierăturile fanilor, Tănase a marcat un gol superb, şutînd de la 25 de metri exact în vinclu. Tănase a fost avertizat cu un cartonaş galben un minut mai tîrziu, pentru că şi-a scos tricoul la gol.

Reuşita acestuia vine la numai cîteva zile după ce în presă a apărut un filmuleţ care a născut un mare scandal. Tănase a fost criticat dur de conducerea clubului şi Gigi Becali a anunţat chiar că va încerca să îl vindă pe piteştean, pentru a-şi mai recupera din bani.