FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB 2-1

FC VOLUNTARI - FCSB 2-1. Toni Petrea dă vina pe jucători după înfrângerea cu Voluntari: „Am antrenat asta degeaba”

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 septembrie 2020 23:16 / Actualizat duminica, 13 septembrie 2020 12:53

FCSB a pierdut pe terenul lui FC Voluntari, 1-2, în etapa a treia din Liga 1, iar antrenorul Toni Petrea a încercat să găsească explicații pentru primul eșec din acest sezon. 

Tehnicianul roș-albaștrilor s-a declarat nemulțumit de faptul că echipa sa a luat un gol din fază fixă și de cum a decurs jocul în prima repriză. 

„Nu am făcut o primă repriză așa cum ne-am dorit. Am intrat prost în joc! Poate și starea gazonului ne-a dezavantajat în atac, dar nu e o scuză! În repriza a doua am jucat mai bine și am pus presiune, dar am luat gol din fază fixă, deși am antrenat asta. Dar se pare că am antrenat degeaba. S-a făcut 2-0 și asta le-a turnat plumb în ghete jucătorilor. Am marcat și am pus presiune, dar am marcat doar un gol, deși am avut mai multe ocazii.

I-am atenționat pe jucători înainte de meci și l-am zis să fie atenți la fazele fixe, pentru că cei de la FC Voluntari sunt foarte buni. Trebuie să ne refacem pentru meciul din Europa League ”, a declarat Toni Petrea la Look Plus.

FOTO. Imagini tari de la FC Voluntari - FCSB 2-1

+25 FOTO

Citește mai multe știri despre FCSB: 

FC Voluntari reușește surpriza etapei! O învinge pe FCSB și o depășește în clasament

FCSB vrea un jucător din Spania! Cine pune piedici tranzacţiei

Citește și:
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Superliga
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Superliga
Mihai Stoica a presimțit dezastrul din FCSB - CFR: „E schimbat! Am insistat la Gigi Becali ca el să nu joace”
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Superliga
Rapid a egalat la Arad dintr-un penalty contestat de UTA » Verdictul specialistului
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Superliga
Probleme pentru „câini”? » Cum se prezintă gazonul de pe „Arcul de Triumf”, cu 4 zile înainte de Dinamo - Petrolul
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Profit.ro
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”


Comentarii (55)
baba_yaga
baba_yaga  •  13 Septembrie 2020, 07:50

Goooooooool!!!! N-am avut net aseară, abia azi dimineață am văzut rezultatul. Că, n-am înțeles, eu n-am dreptul să mă bucur sau cum?!

1566178743642986
Vlad Hartea  •  12 Septembrie 2020, 23:35

Cand nu este blat cu echipa finului, cum ciobanasii fecesebisti au probleme cu echipa din Voluntari !! Ce sa le mai faca Neubert ?? El le asigura cu sarguinta “pungutele miraculoase”, dar nu poate intra in teren sa joace in locul lor !! Sa vedeti ca patesc saptamana asta pe terenul acelor sarbi necunoscuti !!

10arecare
10arecare  •  13 Septembrie 2020, 00:11

Ce m-aș bucura sa vă scoată topola aia sau cum ii cheamă. Ar multumi o Românie întreagă. O mizerie de echipă si de conducere, fix DE ASA NU . La fel ca slugile de la ziare. Chiar dacă prefer Steaua sau să urmăresc FCSB, mă bucur ca Dinamo da semne la reanimare si cand ma gândesc ca Craiova se ridică ușor ușor, Clujul e acolo sus Dinamo pare sa fie pe un făgaș bun, Sepsi are si ea calitate ot liga 1 dar inca nu de locurile 1-3 , sa vedem noi când mai i-au oile campionatul ... Sa va fie rușine ba terminațiilor de la mic la mare,cand vad echipa top aproape,zic bate si over, face încălzirea pt Europa League,de unde ,va da saracii aia cu terenu in cap. Man săracu numai impresii de fotbalist are, mai ii iese un dribling cu vreun fundaș slab rău de tot,la fel ca Coman... Și visați sa luati milioane salariu :)))))

Vezi toate comentariile (55)
Comentează